Oprogramowania do przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym od firmy ArKaos - MediaMaster 6

Oprogramowania do przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym od firmy ArKaos - MediaMaster 6

18 października 2021, 12:00
Producent: ArKaos

MediaMaster 6 to nowa aktualizacja oprogramowania do przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym od firmy ArKaos. Platforma do tej pory dobrze znana z szerokich możliwości pracy podczas pokazów na żywo z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju wyświetlaczy teraz poszerza swoje możliwości i znacząco zwiększa wydajność.

ArKaos to wiodący dostawca technologii przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym. Produkty tej firmy wykorzystywane są powszechnie na całym świecie. Wielokrotnie firma pokazała wszechstronność swojego oprogramowania zarówno do realizacji wydarzeń na żywo, czy też mapowania wideo lub nadawania transmisji.

 

[img:1]

 

Jedną z najważniejszych zmian w najnowszej aktualizacji jest znaczna optymalizacja pracy. Nowy interfejs użytkownika daje 50% wyższą wydajność, moc i szybkość pracy (testy przeprowadzono na serwerze ArKaos Studio 4K z systemem Windows 10 Pro porównując go z poprzednimi wersjami).

 

Nowy interfejs daje również dostęp do nowych dynamicznych funkcji.

Jedną z nowych i bardziej wyróżniających się funkcji jest Remote Player. To nowy sieciowy odtwarzacz umożliwiający sterowanie wielu serwerów multimedialnych z jednego punktu w sieci, niezależnie na jakiej platformie się one znajdują (PC, MAC, komputer ArKaos). Pozwala na kontrolę cue list umieszczonych na jednym lub wielu jednostkach MediaMaster w sieci, jak również uruchamianie ich przez zewnętrzne wyzwalacze.

 

[img:2]

 

Zwiększono również liczbę dostępnych warstw aż do 48 w wersji MediaMaster Pro. Zwiększając moc warstw dodano również przejścia jenowarstwowe. Nowe narzędzie o dużym potencjale umożliwiające przenikanie między dwoma wizualizacjami na jednej warstwie. Do tego każda warstwa ma możliwość dodania drugiego silnika efektów oraz nowego silnika maskującego, pozwalającego na bezpośrednie dodanie maski.

Do tej pory oprogramowanie obsługiwało szeroką grupę popularnych kodeków, których baza ciągle się zwiększała. Teraz dodano nowy, opracowany i opatentowany przez ArKaos kodek SAGA, gwarantujący maksymalną wydajność oraz jakość obrazu dzięki 10 bitowej rozdzielczości na kolorze i kanale alfa. Znacznie zmniejsza on zużycie dysku w porównaniu do standardowego HAP, a także zwiększa szybkość z możliwością odtwarzania wstecz oraz przyśpiesza renderowanie z wykorzystaniem zarówno CPU i GPU.

 

[img:3]

 

Kolejnym znacznym usprawnieniem, które wyprzedziło konkurencję jest wprowadzenie obsługi HDR 10 / HLG. Umożliwia wyświetlanie pełniejszego zakresu kolorów oraz uzyskiwanie większej głębi, a także bardziej szczegółowych obrazów. Dzięki temu możliwa jest znacznie lepsza kompatybilność z nowymi ekranami LED. Jest to wynik współpracy z czołowymi producentami procesorów Brompton i Novastar.

Więcej na kanale Youtube ArKaos: https://www.youtube.com/user/ARKAOS 

 

Sterowniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

adres:
ul. Wadowicka 12 30-415 Kraków

Sklepy muzyczne > ArKaos rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Jak podkreślić piękno klasycznych samochodów oświetleniem?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz