Marcin Jahr poprowadzi klinikę perkusyjną w Poznaniu

Marcin Jahr poprowadzi klinikę perkusyjną w Poznaniu

27 października 2021, 09:00

Czas jesienno - zimowy to idealny moment na poprawę swoich umiejętności muzycznych. Jedną z najlepszych ich form jest uczestnictwo w warsztatach perkusyjnych. Bardzo ciekawe wydarzenie odbędzie się już 5 listopada w Poznaniu.

Już 5 listopada w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, mieszczącym się przy ul. Głogowskiej 90 odbędzie się klinika perkusyjna. Poprowadzi ją Marcin Jahr - jeden z najbardziej rozpoznawalnych perkusistów jazzowych w Polsce, współpracujący chociażby z Janem Ptaszynem Wróblewskim. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14 a zakres tematyczny będzie niezwykle szeroki. Nie zabraknie aspektów dotyczących prawidłowego treningu za zestawem perkusyjnym oraz jazzowego podejścia do perkusji.

 

[img:1]

 

Marcin Jahr jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę rozpoczął w Kwintecie Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego (1987 r.). Później współpracował m.in. z takimi artystami jak: Garrison Fewell, Nicolas Simion, Joachimem Mencel, Piotrem Wojtasikiem (album „Lonely Town” został uznany przez czytelników czasopisma „Jazz Forum” Płytą Roku 1995), Mieczysław Szcześniak, Kuba Stankiewicz, Lora Szafran z zespołem New Presentation, Karol Szymanowski, Brandon Furman i Jacek Niedziela, Piotr Baron, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Wiesław Pieregorólka, Leszek Kułakowski, Krzysztof Herdzin, czy Michał Kulenty i z wieloma innymi. Z większością z tych wykonawców nagrał ponad 20 płyt dla różnych wytwórni.

Brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, tj. Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Jazz Standards Festival Siedlce, „Jazz w Muzeum” w Ostrowie Wlkp., Pori Jazz Festival `87 (Finlandia) czy Istanbul Festival `93. Współpracuje na stałe z zespołami: Funky Groove, Adam Wendt & Friends, Adam Wendt Power Set, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, Gudrumba Duet (z perkusistą Jackiem Pelcem), Julia Sawicka Project oraz Big Collective Band Wiesława Pieregorólki.

 

 

Akustyczne

Perkusja

Sygnatura Ralpha Petersona - Limitowany werbel od Mapexa
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz