Ideas Fender Stratocaster - Nowy zestaw od LEGO

Ideas Fender Stratocaster - Nowy zestaw od LEGO

8 października 2021, 12:00
Producent: Fender

Grupa LEGO zapowiada nowy zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster – stworzony przez fana LEGO Ideas, projektanta Tomáša Letenaya.

Na kultowej gitarze Fender Stratocaster grały zarówno słynne legendy muzyki, jak i wschodzący artyści. Jej charakterystyczne brzmienie stało się ogólnobranżowym standardem słyszalnym wszędzie tam, gdzie w utworze pojawia się gitara – niezależnie od gatunku muzycznego. Teraz legendarny instrument muzyczny został pieczołowicie odtworzony w formie klocków LEGO.

 

[img:1]

 

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem starego, dobrego rock’n’roll’a, indie rocka, R&B, heavy metalu, czy po prostu miłośnikiem muzyki – model LEGO przedstawiający gitarę Fender Stratocaster z lat 70-tych z pewnością będzie przyciągał uwagę. Dodatkowo istnieje możliwość zbudowania tej kultowej gitary w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej lub czarnej.

 

[img:4]

 

Gitara posiada sześć strun, ruchome stroiki oraz ramię tremolo, które pozwala na uzyskanie wszystkich rodzajów dźwięku, z jakimi tylko może sobie poradzić jej posiadacz. Do zestawu dołączony jest składany statyw, pedał nożny i wzmacniacz, którego tylną i górną pokrywę można zdjąć. Wówczas podziwiać można wnętrze głośników, okablowanie czy dopracowane szczegóły, takie jak lampy, głośnik i płyta główna.

 

 

Tomáš Letenay, fan LEGO ze Słowacji, pierwotnie zgłosił swój pomysł do konkursu LEGO Ideas Music to Our Ears, a komisji opiniującej w Grupie LEGO tak bardzo spodobało się to dzieło, że zleciła jego wykonanie.

 

 

Kiedy byłem nastolatkiem, grałem na gitarze elektrycznej i zawsze marzyłem o posiadaniu Fender Stratocaster – ale nie było mnie stać na ten model. Dzięki konkursowi LEGO Ideas mogłem zbudować ją z klocków LEGO. Stratocaster był moją przepustką do świata muzyki – naprawdę cieszy mnie widok mojego projektu ustawionego na stojaku. Mam nadzieję, że inni fani gitar będą czerpać z jej budowania tyle radości, co ja.

Tomáš Letenay

 

[img:2]

 

O powodach, dla których wybrano projekt Tomáša przez Grupę LEGO Federico Begher, Wiceprezes Globalnego Marketingu w Grupie LEGO, powiedział:

 

Gitara Fender Stratocaster jest kultowa – była fundamentem wielu niesamowitych piosenek na przestrzeni lat. Mamy świadomość tego, że wielu naszych fanów pasjonuje się muzyką. Mamy nadzieję, że będą czerpać przyjemność z dopracowanych detali w tym modelu – nie tylko samej gitary, ale również w akcesoriach, takich jak pasek lub wzmacniacz.

Tomáš Letenay

 

[img:3]

 

Jedna z najważniejszych gitar elektrycznych w historii muzyki – Fender Stratocaster – to elegancki, optymalnie funkcjonujący instrument, który został opracowany w ścisłej współpracy z wieloma artystami. Zaprojektowano go w taki sposób, aby spełniał potrzeby wszystkich muzyków: od początkujących, poprzez hobbystów, a kończąc na największych legendach gitarowych wszech czasów. Stratocaster jest niczym innym jak ikoną. Od momentu powstania w 1954, Stratocaster zdążył ugruntować swoją pozycję na szczycie łańcucha, a jego wyprofilowany korpus stał się synonimem wszystkich gitar elektrycznych.

 

[img:5]

 

Model Fender Stratocaster został zaprojektowany, aby pomóc artystom w wyzwoleniu swojej kreatywności. Wiele dekad później model ten nadal jest pionierem przyszłości gry na gitarze dzięki swojemu wyrazistemu brzmieniu oraz niezaprzeczalnemu wpływowi na muzykę popularną. Przez lata Stratocaster zyskał miano kultowego – podobnie jak Grupa LEGO. Połączenie tych dwóch marek to niezwykle ważny moment dla pasjonatów gitary oraz miłośników klocków LEGO.

Richard Bussey - Wiceprezes Fender ds. Akcesoriów, Lifestyle’u oraz Licencjonowania

 

Zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster jest dostępny od 1 października 2021 roku w sklepach LEGO oraz na stronie w rekomendowanej cenie detalicznej 449,99 PLN.

 

więcej: www.lego.com
Elektryczne Gitary

Gitara

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów
Więcej wiadomości