DenonDJ pokazał najnowszą wersję ENGINE DJ 2.0

DenonDJ pokazał najnowszą wersję ENGINE DJ 2.0

12 października 2021, 12:00
Producent: Denon DJ
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Otrzymaj więcej z oprogramowaniem ENGINE DJ 2.0, które jako pierwsze w branży wprowadza protokół komunikacyjny ABLETON LINK, wbudowane sterowanie oświetleniem dla urządzeń typu standalone i dodatkowe funkcje, na które warto było czekać.

Engine DJs OS to obecnie najbardziej zaawansowany system operacyjny wspierający sprzęt Dj-ski na świecie. Wersja 2.0 pokazuje, że platforma nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa i cały czas się rozwija. Efektem tego jest wbudowane sterowanie oświetleniem dla użytkowników DMX i Philips Hue bezpośrednio na sprzęcie DJ-skim, protokół komunikacyjny Ableton Link, kompletna przebudowa bazy danych zapewniająca usprawniony przepływ pracy, świeży, nowy wygląd i jeszcze więcej funkcji i ulepszeń.

 

 

Składający się z 2 dużych aktualizacji dla systemu operacyjnego i pulpitu, Engine DJ dostarcza najbardziej zaawansowany, niezawodny i potężny pakiet szyty na miarę oczekiwań najlepszych DJ-ów.

Korzystając z zupełnie nowej infrastruktury bazy danych, obie platformy zapewniają szybszy, płynniejszy i bardziej intuicyjny panel użytkownika, który zawiera pierwszą na świecie integrację oświetlenia z Engine Lighting firmy SoundSwitch, bezprzewodowy protokół Ableton Link, bardziej niezawodny przepływ pracy z listami odtwarzania/historią i wiele więcej.

 

[img:1]

 

Połącz urządzenia za pomocą Wi-fi z ABLETON LINK

Wizją Engine DJ jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które dają większą swobodę DJ-om i wykonawcom podczas gry, jak również zwiększają przestrzeń do kreatywnego działania. Wersja 2.0 zawiera protokół komunikacyjny ABLETON LINK, dzięki któremu możesz połączyć za pośrednictwem Wi-fi lub przewodu wszystkie swoje urządzenia DJ-skie, które są kompatybilne z oprogramowaniem Engine DJ 2.0. Warto podkreślić, że to pierwsze na świecie rozwiązanie, które pozwala połączyć ze sobą samodzielne urządzenia DJ-skie  bezprzewodowo, otwierając całkiem nowe możliwości podczas występów na żywo.   

 

Steruj oświetleniem bezpośrednio na swoim sprzęcie Dj-skim

Wprowadzenie SoundSwitch dało wielu DJ-om prostsze, bardziej zautomatyzowane podejście do integracji oświetlenia z setami. Dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z oświetleniem, SoundSwitch stworzył przystępny, niedrogi dodatek, który sprawia że każdy występ nabiera blasku. Do tej pory jednak, aby zintegrować grane utwory z oświetleniem, konieczny był laptop z zainstalowanym oprogramowaniem. Teraz wystarczy dokonać aktualizacji  systemu operacyjnego do najnowszej wersji Engine DJ 2.0, który dzięki wbudowanemu rozwiązaniu OS o nazwie Engine Lighting daje możliwość sterowania oświetleniem bezpośrednio na sprzęcie DJ-a, więc można zrezygnować z laptopa. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób korzystających z DMX, co więcej oprogramowanie pozwala połączyć się bezpośrednio z  systemem Phillips Hue w domu. To wszystko sprawia, że łączenie oświetlenia z setami nigdy nie było łatwiejsze.

 

[img:3]

 

Zupełnie nowa baza danych

Najbardziej zauważalną aktualizacją w wersji 2.0 jest interfejs i wrażenia jakie czerpie użytkownik w związku z wprowadzonymi zmianami. Wszystko zostało zaprojektowane na nowo, aby zapewnić DJ-om szybszy, bardziej intuicyjny sposób korzystania z urządzenia. Zarówno system operacyjny jak i pulpit zyskały nowy kod bazy danych napisany od podstaw, co przyczyniło się do wprowadzenia wielu innowacyjnych rozwiązań. Teraz analiza czy wyszukiwanie plików jest jeszcze szybsze, a zmniejszone rozmiary baz danych, znacząco wpłynęły na poprawę stabilności systemu. Wszystkich, którzy chcą, aby ich sprzęt DJ-ski zyskał nową jakość, zachęcamy, aby zaktualizowali oprogramowanie do najnowszej wersji ENGINE DJ 2.0

 

Engine DJ | OS 2.0 - Nowości:

 
 • Engine Lighting stworzone przez SoundSwitch – Sterowanie oświetleniem bezpośrednio na urządzeniu / Kompatybilność z Ableton Link (opcja Wi-Fi i przewodowa)
 • Nowe playlisty
 • Nowa baza danych
 • Nowe menu panelu sterowania
 • Playlisty Deck z funkcją Crossfade (PRIME 2/4/GO)
 • Zegar pokładowy
 • Track List Size Button– zwiększ ilość widocznych utworów na playliście
 • Aktualizacja usług przesyłania strumieniowego – podgląd, przygotowane, historia, lista odtwarzania
 


Engine DJ | Desktop 2.0 - Nowości:
 

 • Nowe playlisty – Spakowane utwory z dysków nie są już wyświetlane jako duplikaty w domowej kolekcji / Nowa baza danych
 • Zaktualizowany interfejs użytkownika
 • Ulepszona historia granych utworów
 • Eksport danych SoundSwitch
 • Zgodność z Apple M1
 • Aktualizacje bibliotek innych firm
 • Ulepszenie importu Rekordbox
 • Importowanie folderów metodą „przeciągnij i upuść”

 

[img:2]
 
Miksery DJ

Gdzie kupić?

Denon DJ Denon DJ

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Denon DJ rozwiń listę sklepów

Studio

Auto-Tune Pro 11 - nie tylko do korygowania nieczystych nutek
Więcej wiadomości