Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny „I Dream Of Christmas”

Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny „I Dream Of Christmas”

10 października 2021, 09:49

15 października na półki sklepowe trafi świąteczny album Norah Jones. Pierwszy singiel „Christmas Calling (Jolly Jones)” już dostępny!

[img:1]

Norah Jones od prawie 20 lat jest głosem otuchy, odkąd jej debiutancki album „Come Away With Me” z 2002 roku stał się muzycznym towarzyszem milionów ludzi na całym świecie. Teraz dziewięciokrotna zdobywczyni GRAMMY wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła swój pierwszy świąteczny album „I Dream Of Christmas”, z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i własnych kompozycji. I Dream Of Christmas ukaże się w sklepach i na platformach cyfrowych 15 października nakładem Blue Note Records. Już dziś można zamówić go w przedsprzedaży na winylu, CD i w wersji digital.

- Zawsze kochałam muzykę bożonarodzeniową, ale do tej pory nigdy nie miałam większej ochoty nagrać świątecznego albumu – mówi Norah. - W zeszłym roku słuchałam Funky Christmas Jamesa Browna i Elvis’s Christmas Albumu podczas lockdownu. W styczniu 2021 zaczęłam myśleć o własnym świątecznym projekcie i dało mi to mnóstwo radości. Otwierający album utwór, „Christmas Calling (Jolly Jones)”, jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Norah wyraża w nim głębokie pragnienie świątecznej radości i wspólnoty. „Chcę słuchać muzyki / Chcę tańczyć, śmiać się i kołysać / Chcę szczęśliwych chwil na Boże Narodzenie”.


- Kiedy zastanawiałam się, w jakim kierunku pójść, świąteczne piosenki zaczęły pojawiać się w mojej głowie — wyjaśnia Norah. - Wszystkie mówią o radości z Bożego Narodzenia, o miłości i integracji, za którymi tęsknimy przez resztę roku. Są też klasyki, które mają tę szczególną nostalgię, która dopada nas bez względu na to, kim i gdzie jesteś w życiu. Było trudno, ale wybrałam ulubione klasyki…

Na albumie znajdziemy między innymi interpretację Norah „Christmas Don’t Be Late” autorstwa Davida Seville (aka Ross Bagdasarian) nową wersję „White Christmas”, „Blue Christmas”, „Winter Wonderland” czy „Christmas Time Is Here”.
„I Dream Of Christmas” został wyprodukowany przez Leona Michelsa z udziałem znakomitych muzyków jak: Brian Blade na perkusji, Tony Scherr i Nick Movshon na basie, Russ Pahl gitara, Marika Hughes na wiolonczeli, Dave Guy na trąbce, Raymond Mason na puzonie, a Michels na saksofonie, flecie, perkusji.

Tracklista „I Dream Of Christmas”:
1. Christmas Calling (Jolly Jones) (Norah Jones)
2. Christmas Don’t Be Late (Ross Bagdasarian)
3. Christmas Glow (Norah Jones)
4. White Christmas (Irving Berlin)
5. Christmastime (Norah Jones/Leon Michels)
6. Blue Christmas (Billy Hayes/Jay W. Johnson)
7. It’s Only Christmas Once A Year (Norah Jones)
8. You’re Not Alone (Norah Jones/Leon Michels)
9. Winter Wonderland (Richard B. Smith/Felix Bernard)
10. A Holiday With You (Norah Jones)
11. Run Rudolph Run (Johnny Marks/Marvin Brodie)
12. Christmas Time Is Here (Lee Mendelson/Vince Guaraldi)
13. What Are You Doing New Year’s Eve? (Frank Loesser)

Źródło: materiały prasowe

Pop

Muzyka

Tori Amos zapowiada album „Ocean to Ocean”
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz