Artur Gadowski z zespołu IRA postawił na monitoring Mipro

Artur Gadowski z zespołu IRA postawił na monitoring Mipro

14 października 2021, 11:00
Producent: Mipro
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Artur Gadowski, wokalista kultowego rockowego zespołu IRA, zdecydował się na używanie systemu monitoringu dousznego marki Mipro.

 

[img:1]

 

Najnowszy cyfrowy system monitoringu osobistego MI-58 od Mipro to produkt, który szybko zdobywa zaufanie muzyków na całym świecie. Artur Gadowski z zespołu IRA zdecydował się na korzystanie z niego podczas aktualnej trasy koncertowej. Jak mówi sam muzyk, jest ona wyjątkowo gęsta, ponieważ większość koncertów to poprzesuwane terminy z okresu lockdownów w 2020 i 2021 roku. Podczas tej trasy wokalista postawił na system monitoringu dousznego marki Mipro.

 

[img:5]

 

IRA to jedna z legend polskiego rocka. Założony w 1987 roku zespół wydał do dziś 11 albumów studyjnych, zagrał setki koncertów i zdobył liczne nagrody. Najnowsza płyta Iry „Jutro” została wydana w tym roku, jednak trasa koncertowa trwa z przerwami już od dwóch lat. Koncerty odbywają się niemal codziennie. Podczas trasy Artur Gadowski rozpoczął testy nowego systemu monitoringu dousznego Mipro MI-58. System sprawdził się na tyle, że pozostał z muzykiem.

 

W ciągu mojej kariery korzystałem chyba z każdego „ucha”, jakie jest dostępne na rynku. Każde ma swoje wady i zalety, ale Mipro sprawdziło się najlepiej. W innych „uszach” zwykle zawsze coś się dzieje, a to z brzmieniem, a to z transmisją. Bywa, że dźwięk po prostu zanika. W Mipro to się nie zdarza.

Artur Gadowski - wokalista zepsołu IRA

 

[img:2]

 

Michał „Jojo” Sowa, realizator monitoringu pracujący z Irą, jest pod wrażeniem m.in. niskich szumów własnych urządzenia.

 

Brzmienie „ucha” Mipro jest bardzo przyjemne, mam wrażenie jakieś szerszej stereofonii. Ale to jest subiektywne, najważniejsza jest stabilność działania. Świetnym rozwiązaniem jest też interfejs Dante, planuję wykorzystać to na koncertach. Wadą jest wzmacniacz słuchawkowy w bodypacku, bo Artur lubi mieć swój wokal dość głośno i zaczynał wchodzić przester. Na szczęście udało nam się z tym poradzić, zmieniając słuchawki. Ogólnie to bardzo fajne urządzenie, a jego stosunek ceny do jakości jest wręcz wybitny.

Michał „Jojo” Sowa - Realizator monitoringu

 

[img:4]

[img:3]

[img:6]
 
Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Sting wystąpił w Warszawie z mikrofonami Austrian Audio
Więcej wiadomości