Instalacja nagłośnienia na miarę XXI wieku - CURV 500 w Design Hotel w Madrycie. 5 gwiazdek

Instalacja nagłośnienia na miarę XXI wieku - CURV 500 w Design Hotel w Madrycie. 5 gwiazdek

18 października 2021, 14:00
Producent: LD Systems

Ktokolwiek zatrzyma się w 5-gwiazdkowym hotelu Plaza España Design w Madrycie, oczekując tylko tego, co najlepsze, nie wyjedzie stamtąd zawiedziony. Na 12. piętrze budynku czeka na gości specjalna atrakcja - Gingko Sky Bar, który oferuje wyśmienitą kuchnię śródziemnomorską i japońską oraz fantastyczny widok na hiszpańską stolicę.

Aby nie zakłócać odpoczynku gościom hotelowym w pokojach na sąsiednich piętrach, dostawca systemu nagłośnieniowego dla Plaza España – Sassot Sound – musiał wykazać się sporą kreatywnością. Rozwiązanie zostało dostarczone przez podwykonawcę, Audiovisuales Sanser, w postaci kompaktowego systemu liniowego LD Systems CURV 500.

[img:5]

[img:2]

Początkowo dla Gingko Sky Bar zaplanowano konwencjonalne zestawy nagłośnieniowe, ale doprowadziłoby to do problemów z niepożądaną transmisją dźwięku do sąsiednich pomieszczeń. Goście hotelowi w pokojach pod Sky Barem musieli w pełni cieszyć się relaksem, bez zakłócania ich spokoju przez muzykę, więc hotel szukał takiego rozwiązania nagłośnienia, które jak najdokładniej pokryje tylko przestrzeń barową -  wyjaśnia Carlos Serna z Audiovisuales Sanser.

 

Po obszernej demonstracji LD System CURV 500 osoby odpowiedzialne były entuzjastycznie nastawione i dostrzegły zalety podziału systemu na kilka dowolnie wybieranych punktów reprodukcji dźwięku. 

[img:1]

Audiovisualese Sanser zainstalował w sumie dwanaście klastrów CURV 500, każdy z czterema satelitami, uzupełnionych o dziesięć subwooferów instalacyjnych CURV 500 iSUB – idealnych dla wydłużonego Sky Baru, który ma wysokie sufity i przeszklone okna sięgające od podłogi do sufitu. Cały system jest napędzany przez pięć wzmacniaczy CURV 500 I AMP.

Dzięki elastyczności i skalowalności systemu CURV 500 byliśmy w stanie zapewnić absolutnie jednorodny dźwięk w całym obszarze baru - podsumowuje Carlos Serna.

 [img:3]

Do zaproponowanego rozwiązania szybko przekonali się również architekci i projektanci hotelu, którzy od samego początku poprosili o elegancki i kompaktowy system nagłośnienia, a także od samego początku opierali się potencjalnemu rozwiązaniu z zestawami głośnikowymi stojącymi na podłodze.

Tutaj udało nam się zdobyć dodatkowe punkty dzięki CURV 500 iSUB, w tym dobrze przemyślanemu zestawowi do montażu na ścianie i suficie – dodaje Carlos Serna, który oprócz CURV 500 jest również wielkim fanem serii Stinger firmy LD System

[img:4]

 

W Gingko Sky Bar zastosowano następujące produkty LD Systems:

  • 48 zestawów LD Systems CURV 500 
  • 12 adapterów LD Systems CURV 500 SLA SmartLink®
  • 10 subwooferów instalacyjnych LD Systems CURV 500 iSUB0
  • 5 4-kanałowych pracujących w klasie D wzmacniaczy instalacyjnych LD Systems CURV500 IAMP

 

 Zobacz także: 

 

Zobacz klub: https://www.ginkgoskybarmadrid.com 

Nagłośnienie instalacyjne Ciekawe instalacje Źródła dźwięku Kolumny i głośniki instalacyjne na świecie Średnio, niskotonowe Wysokotonowe Głośniki Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości