PRO X - Nowa seria słuchawek i mikrofonów od Beyerdynamic

PRO X - Nowa seria słuchawek i mikrofonów od Beyerdynamic

12 listopada 2021, 11:00
Producent: Beyerdynamic

Do katalogu firmy Beyerdynamic, od lat znanej z produkcji najwyższej klasy przetworników elektroakustycznych, trafiła nowa seria PRO X. Na dzień dzisiejszy obejmuje dwa modele mikrofonów - dynamiczny M 70 PRO X i pojemnościowy M 90 PRO X - oraz tyleż samo modeli słuchawek studyjnych, DT 700 PRO X i DT 900 PRO X.

Mikrofon dynamiczny M 70 PRO X jest przeznaczony do zastosowań głównie transmisyjnych, w tym strumieniowych, i w podcastach. Jego wyposażenie stanowi stabilny, amortyzowany uchwyt, który redukuje zakłócenia mechaniczne, zaś filtr przeciwpodmuchowy przytemperowuje głoski wybuchowe i wytłumia odgłosy oddychania. Z kolei pojemnościowy mikrofon M 90 PRO X jest zaprojektowany z myślą o nagraniach lektorskich, wokalnych i instrumentalnych.

 

[img:3]

 

Oba modele cechują się dobrą kontrolą efektu zbliżeniowego i rozszerzoną czułością w górnym paśmie częstotliwości. Niskoszumny wzmacniacz operacyjny i regulator napięcia sprawiają, że uzyskane brzmienie jest czyste i ciepłe. Mikrofony cechują się minimalistycznym designem, zaś elementy takie jak kapsuła, płytka układowa i złącze są wymienne. Obudowy mikrofonów wykonane są z aluminium, a kapsuły chronione stalową siatką.

 

 

Zamknięte słuchawki DT 700 PRO X mogą być używane nie tylko podczas prac produkcyjnych w studiu, ale i w podróży - we współpracy z laptopem, tabletem czy smartfonem - podczas gdy otwarte wokółuszne DT 900 PRO X znajdą zastosowanie przede wszystkim w trakcie wymagających sesji nagraniowych.

Nowo opracowany przez Beyerdynamic przetwornik STELLAR.45 o impedancji 48 omów bazuje na magnesie neodymowym i cewce nawiniętej z miedzianego drutu high-tech. Elementy te, w połączeniu z trójwarstwową membraną ze zintegrowaną warstwą tłumiącą, tworzą efektywną całość. Szybka reakcja i szczegółowa reprodukcja transjentów sprawiają, że poziom zniekształceń jest niski nawet przy wysokich poziomach ciśnienia akustycznego.

 

[img:4]

 

Oba modele słuchawek są dostarczane z kablami mini-XLR, które można zastąpić innymi typami. Gładkie welurowe nauszniki oraz miękka pianka z pamięcią kształtu na pałąku zapewniają wysoki komfort pracy. Połączenie solidnej konstrukcji wspornika ze stali sprężynowej i wysokiej jakości materiałów ma na celu zapewnienie słuchawkom długiej żywotności. W razie potrzeby niemal każdy element można wymienić.

Sugerowane ceny to: DT 700 PRO X i DT 900 X PRO – 299 USD, M 70 X PRO – 299 USD, zaś M 90 X PRO – 349 dolarów.

 

Mikrofony Dynamiczne Pojemnościowe Słuchawki Słuchawki profesjonalne Słuchawki studyjne
Mikrofony PreSonus Revelator, w sam raz do podcastu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz