Tommex najlepszym dystrybutorem AEQ 2020 w Europie

Tommex najlepszym dystrybutorem AEQ 2020 w Europie

25 października 2021, 09:00
Producent: AEQ
Dystrybucja: TOMMEX

TOMMEX został uhonorowany przez firmę AEQ specjalną nagrodą dla Najlepszego Dystrybutora w Europie za rok 2020.

AEQ jest marką obecną na światowym rynku od ponad czterech dekad. Zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą urządzeń audio, automatyki, a także kompletnych systemów, wykorzystywanych w produkcjach radiowych i telewizyjnych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i ciągłemu wdrażaniu nowoczesnych technologii, firma zyskała zaufanie ogromnej rzeszy klientów na całym świecie, dla których zapewnia obsługę także w zakresie ekspertyz telekomunikacyjnych, aplikacji do utrwalania i przechowywania dźwięku, automatyki przeznaczonej do produkcji multimedialnych oraz procesu transmisji.

 

[img:1]

 

W następstwie wciąż rosnącego zainteresowania klientów ofertą handlową firmy, koniecznością stało się utworzenie również zagranicznych przedstawicielstw handlowych. AEQ posiada obecnie biura handlowe w Madrycie, USA, Portugalii, Katalonii, a nawet w Indiach. Dzięki wsparciu sieci lokalnych dystrybutorów, urządzenia ze znakiem AEQ eksportowane są do ponad 90 krajów świata, trafiając w ręce około 7000 klientów instytucjonalnych. Po wykupieniu w 2014 roku firmy KROMA Telecom, oferta handlowa AEQ rozszerzyła się o nową linię urządzeń w postaci monitorów wizyjnych oraz zaawansowanych systemów interkomowych, które oferowane są pod nazwą: „KROMA by AEQ”.

W wyniku połączenia sił i zunifikowania standardu projektów tworzonych wcześniej przez obu producentów, zaprojektowane przez KROMA Telecom systemy interkomowe, mogą być implementowane do oferowanych przez AEQ systemów AoIP (Audio over IP) – cyfrowej dystrybucji dźwięku poprzez sieci bazujące na protokole internetowym, a także systemów TDM (Time-division Multiplexing) – niezależnej transmisji i odbioru sygnałów z podziałem czasu. Analogicznie – zaprojektowane przez AEQ systemy komentatorskie oraz audiokodeki IP – mogą być zintegrowane z systemami interkomowymi zaprojektowanymi przez KROMA.

 

[img:3]

 

Każda z wymienionych kombinacji – jako całość – spełnia standardy jakości wyznaczone przez nadawców. Dzięki temu, może być elementem sieci wykorzystywanych do przesyłania dźwięku, które bazują na protokole internetowym, integrując urządzenia dostarczane na rynek przez ponad 350 producentów, wliczając tu kilku uważanych za najlepszych na świecie w tym sektorze. Jest to możliwe dzięki temu, że metoda dystrybucji cyfrowego dźwięku wysokiej jakości w sieciach takich jak Internet i Ethernet, określona jest standardem AES 67. Został on wprowadzony w 2013 roku, w celu zapewnienia interoperacyjności pomiędzy różnymi, opartymi na IP systemami sieciowymi, jak: Ravenna, Livewire, Q-LAN oraz DANTE.

 

Cieszymy się bardzo, że nasze zaangażowanie w popularyzację rozwiązań marki zostało docenione oraz że systemy interkomowe AEQ można znaleźć już w wielu zakątkach Polski.

 

więcej: tommex.pl
Nagłośnienie instalacyjne Systemy interkomowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Cavatina Hall pracuje dzięki sieci światłowodowej Optocore
Więcej wiadomości