6040R - pierwszy przedstawiciel nowej serii Geneleca, Signature Series

6040R - pierwszy przedstawiciel nowej serii Geneleca, Signature Series

26 października 2021, 11:00
Producent: Genelec

Wraz z wprowadzeniem dwudrożnego aktywnego zestawu 6040R Smart Active, stworzonego we współpracy ze znanym fińskim projektantem przemysłowym Harri Koskinenem, Genelec anonsuje nową serię zestawów głośnikowych Signature, której 6040R jest pierwszym przedstawicielem.

Współpraca Koskinena z Genelec rozpoczęła się 20 lat temu wraz z wprowadzeniem modelu 6040A, pierwszego głośnika Genelec z charakterystycznymi krzywiznami obudowy (Minimum Diffraction Enclosure - MDE) – projektu obudowy stworzonego przez Koskinena, który teraz stanowi rdzeń większości obecnych modeli urządzeń głośnikowych Geneleca.

 

[img:1]

 

Wykonany z odlewanego ciśnieniowo aluminium, MDE został zaprojektowany tak, aby zapewnić bardzo czystą reprodukcję akustyczną i szerokie pasmo przenoszenia z kompaktowej obudowy, wolne od rezonansów, które były wynikiem stosowania bardziej tradycyjnych konstrukcji obudów. MDE umożliwiło również 6040A wykorzystanie falowodu Genelec Directivity Control Waveguide, który został zaprojektowany w celu uzyskania wyrównanej, niepodbarwionej reprodukcji zarówno w osi, jak i poza nią, z doskonałym obrazowaniem i minimalnymi zniekształceniami.

 

 

Dodatkowe udoskonalenia obejmują wejścia analogowe i cyfrowe (obsługujące formaty AES/EBU i SPDIF), wyjście cyfrowe, uniwersalny zasilacz sieciowy i zaawansowany procesor DSP, aby umożliwić inteligentne dostrojenie każdego głośnika 6040R do dowolnego środowiska akustycznego, za pomocą oprogramowania do kalibracji pomieszczeń GLM, które ma nowy algorytm kalibracji pomieszczenia AutoCal 2, zaprojektowany tak, aby wykorzystać szczegółowe informacje o każdym głośniku w systemie w celu dostosowania wydajności do pomieszczenia.

 

[img:3]

 

Co więcej, nowy 6040R oferuje większą moc wyjściową, wyższy SPL, liniową fazę w szerokim zakresie częstotliwości i niższe zużycie energii. Współpracuje również z wybranymi modelami z gamy F Series firmy Genelec i subwooferami Smart Active, może być używany z przewodowymi i bezprzewodowymi regulatorami głośności Genelec za pośrednictwem subwoofera z serii F lub adaptera sieciowego GLM.

Jest wyposażony w 6.5-calowy głośnik niskotonowy i 19-milimetrowy (0.75-calowy) głośnik wysokotonowy, z których każdy jest napędzany niezależnie przez dwa dedykowane 150-watowe stopnie mocy. Ma wysokość 999 mm i zapewnia pasmo przenoszenia od 43 Hz do 20 kHz, z maksymalnym krótkoterminowym SPL wynoszącym 110 dB. Po dodaniu jednego lub dwóch subwooferów, SPL i pasmo przenoszenia systemu można dodatkowo rozszerzyć.

 

[img:2]

 

Jestem podekscytowany tym, że mogę uczestniczyć w odrodzeniu modelu 6040. Kiedy po raz pierwszy w 1999 roku spotkałem założyciela Genelec, Ilpo Martikainena, miał on jasną wizję stworzenia unikalnego wyglądu, który wyróżniałby Genelec pod względem estetycznym – a dzięki 6040A zaprojektowaliśmy głośnik, który naprawdę wyprzedzał swoje czasy, zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, który miał miejsce w ciągu ostatnich 20 lat, wydaje się, że dzięki 6040R słuszne jest podnoszenie poprzeczki jeszcze wyżej dla dzisiejszego wyrafinowanego słuchacza.

Harri Koskinen - Projektant

 

Oprócz połączenia wydajności i estetyki, które oferuje nowy 6040R, jest to projekt oparty na naszym długoterminowym zaangażowaniu w zrównoważoną produkcję. Wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu i oferujący niskie zużycie energii, 6040R został zaprojektowany z myślą o długim cyklu życia i całkowitej niezawodności. Jest produkowany w naszej fińskiej fabryce, która jest w całości zasilana z paliw odnawialnych. 6040R jest nie tylko bezpieczną i długoterminową inwestycją, ale także inwestycją przyjazną dla środowiska.

Siamäk Naghian - Dyrektor zarządzający Genelec

 

Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Jak bawiono się na przyjęciu Fynna Kliemanna?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz