Tori Amos – usłysz jej zachwycający album „Ocean to Ocean”

Tori Amos – usłysz jej zachwycający album „Ocean to Ocean”

31 października 2021, 10:24

Głos, który niczym syreni śpiew roznosi się na falach od Kornwalii po Florydę. Wydany nakładem Decca Records album Tori Amos „Ocean to Ocean” już w sprzedaży i wszystkich serwisach cyfrowych!

[img:1]

Tori Amos nigdy nie potrafiłaby pozostać w zamknięciu. Artystka występowała na żywo od trzynastego roku życia. Swoje życie dzieli między Kornwalię a Florydę oraz nieustanne trasy koncertowe. Jej piosenki są często wynikiem inspiracji podróżami. Ostatnia płyta studyjna z 2017 roku, „Native Invader”, powstała z połączenia czterech całkowicie odmiennych tematów. Inspiracje pochodziły z podróży do Tennessee, historii opowiadanych przez jej przodków, rozpoczęcia prezydentury Donalda Trumpa, a także przegranej walki z chorobą matki. Wszystkie te wątki zostały w sposób mistrzowski, z niebywałą starannością połączone w spójną całość. Jednakże podczas pandemii bez koncertów, podróży i inspiracji, artystka przeszła trudne chwile. Zaszyła się w Kornwalii, gdzie przeżyła kryzys duchowy związany z zimowym lockdownem w Wielkiej Brytanii, który zdawał się trwać wiecznie…

Kryzys zaowocował powstaniem albumu „Ocean to Ocean”, najbardziej osobistą kreacją Tori Amos od lat. Na tym wypełnionym ciepłem albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych napisanych przez nią utworach. Przy tworzeniu albumu, Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”.

– Ten album jest o problemach i stratach oraz radzeniu sobie z nimi. Na szczęście, kiedy żyjesz wystarczająco długo, wiesz, kiedy nie jesteś matką, jaką chciałabyś być, żoną, jaką chciałabyś być czy artystką, jaką chciałabyś być. Zdałam sobie sprawę, że muszę pisać z perspektywy miejsca, w którym się znajduję. Byłam w swoim prywatnym piekle, więc powiedziałam sobie: to stamtąd piszesz – robiłaś to wcześniej… – mówi Tori.

Album „Ocean to Ocean” napisany wiosną i latem tego roku, to uniwersalna historia o spadaniu na dno po to, by móc ponownie wypłynąć na powierzchnię.

– Jeśli lekarstwem na twoje problemy były podróże, to w tej chwili jest to niemożliwe. Moją metodą na trudności od zawsze były podróże. Zamiast tego musiałam nauczyć się znów „podróżować” tak, jak wtedy, gdy miałam pięć lat – w mojej głowie.

Tytułowy utwór „Ocean to Ocean” mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to utwór mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos.

Od czasu wydania jej pierwszego, albumu „Little Earthquakes”, Tori Amos jest uznawana za jedną z najbardziej kreatywnych artystek w branży muzycznej. Trzy albumu w Top 10 i światowy hit „Professional Widow”, który pozostał w Top 40 przez 15 tygodni i królował w rockowych klubach przez ponad dekadę ugruntowały pozycję światowej gwiazdy. Po latach na szczycie, Tori odeszła od komercyjnego popu i wykorzystuje swoją muzykę także aby mówić o problemach kobiet. Artystka nigdy nie unikała mieszania tego, co osobiste z tym, co polityczne. Tak było zarówno w przypadku przedstawienia napaści seksualnej w „Me and a Gun” na albumie „Scarlet’s Walk” wydanym po 11 września, a także w jej zdecydowanie feministycznym musicalu teatralnym „The Light Princess”. Tori, znana humanitarystka, była pierwszym publicznym głosem w RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network – największa w Stanach Zjednoczonych organizacja zwalczająca napaści na tle seksualnym) i nadal jest członkiem National Leadership Council.

„Ocean to Ocean” będzie również dostępny jako podwójny winy 2LP od 28 stycznia 2022 roku.

Artystka odwiedzi Polskę 17 lutego, by zagrać koncert w Katowickim Spodku. Bilety jeszcze w sprzedaży na stronach:
shop.metalmind.com.plwww.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Źródło: materiały prasowe

Alternatywa

Muzyka

Luxtorpeda już w ten czwartek wystąpi w Klubie Stodoła
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz