Aktywne nagłośnienie dla wymagającego zespołu

Aktywne nagłośnienie dla wymagającego zespołu

2 listopada 2021, 13:00
Producent: Electro-Voice
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Wielokrotnie przesyłacie do redakcji emaile z pytaniami: Jakie wybrać nagłośnienie dla zespołu, które będzie mobilne, miało świetny dźwięk, łatwo zarządzane ze smartfona? W dniu dzisiejszym przedstawiamy Wam jedną z propozycji spod znaku Electro-Voice. Mowa o aktywnej kolumnie Evolve50M, która dedykowana jest dla wymagających zespołów - dlaczego?

No dobrze, co tak niezwykłego ma w sobie Evolve 50M? 

Przede wszystkim EVOLVE 50M łączy w sobie nowoczesny design, najwyższej jakości komponenty Premium, wszystko po to aby zapewnić najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku, moc i niezawodność. Kolumna głośnikowa jest pełnopasmowa i została wyposażona w osiem lekkich 3,5-calowych przetworników neodymowych, które zapewniają ultraszeroki 120° kąt dyspersi dźwięku poprzez zastosowanie specjalnie opracowanych falowodów. 

W pionie mamy 40° asymetryczny kąt pokrycia, co zapewnia skierowanie dźwięku zarówno do publiczności siedzącej przy scenie, jak i stojącej w dalszych rzędach. Obudowa kolumny głośnikowej jest wykonana z wytrzymałego materiału kompozytowego i posiada ergonomiczne aluminiowe uchwyty.

Subwoofer z przetwornikiem 12" ma obudowę zrobioną ze sklejki o grubości 15 mm o konstrukcji wentylowanej. Kolumna głośnikowa jest połączona z subwooferem za pośrednictwem symetrycznej tyczki z aluminium, która posiada zintegrowane okablowanie oraz magnetycznie wspomagane zatrzaski. Zatem nie potrzebujemy dodatkowych kabli. Plus. 

Jeśli chodzi o wzmacniacz zainstalowano klasy D i dostarcza moc wyjściową osiągającą 1000 watów. 

 

Mikser i jego możliwości

Mikser posiada wiele wejść (4× wejścia mikrofonowo-liniowe XLR/TRS combo, 1× stereofoniczne wejście liniowe XLR/TRS combo, 1× wejście RCA, 1× wejście 3,5 mm stereo oraz 1× wejście instrumentalne Hi-Z) wyposażonych w profesjonalnej jakości przedwzmacniacze oraz funkcje miksowania. Strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem Bluetooth o małej latencji umożliwia odtwarzanie muzyki lub akompaniamentu.

Do dyspozycji mamy też niezależne wysyłki aux kanałów oraz wejścia przełącznika nożnego. Bogaty wybór efektów (30 presetów, w tym chorus, delay, flanger oraz pogłos, dostępnych za pośrednictwem dwóch kanałów FX) zapewnia muzykom niezliczone opcje do precyzyjnego kształtowania ich brzmienia. Wszystko to pozwala istotnie ograniczyć liczbę posiadanego sprzętu oraz czas jego przygotowania do występu, a następnie jego demontażu. Takie rozwiązanie to również mniejszy bałagan na scenie wynikający z braku potrzeby używania zewnętrznych urządzeń takich jak mikser czy efekty podłogowe. 

 

 

Evolve 50M jest SMART...

Nowe w ofercie Electro-Voice rozwiązanie QuickSmart Link umożliwia połączenie dwóch systemów EVOLVE 50M i użycie ich razem, gdy potrzebna jest większa liczba wejść. Po prostu łączymy dwa systemy za pośrednictwem przewodu Ethernet dla cyfrowego połączenia bez kompresji dźwięku i z funkcjami sterowania. Obydwa systemy możemy sparować z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem aplikacji QuickSmart Mobile (dostępnej w Apple App Store oraz Google Play), uzyskując pełne sterowanie funkcjami miksowania dla obydwu systemów. W przypadku zastosowań, gdzie potrzebna jest mniejsza liczba wejść, ale cały czas wymagane jest zapewnienie miksera i wyjścia stereo, EVOLVE 50M może być uzupełniony o model EVOLVE 50, który jest podłączony do złącza XLR MIX OUT.

 

Zobacz także:

Podobieństwa i różnice nagłośnienia Electro-Voice seria EVOLVE

 

 

[img:1]

WIĘCEJ
WIĘCEJ
WIĘCEJ
Powermiksery Cyfrowe Miksery Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mikrofon do podcastu: Shure - model MV7+
Więcej wiadomości