Wizualna kreacja Pierre'a Wendelsa „Les Nuits de Nemaus” zrealizowana na konsoletach ETC

Wizualna kreacja Pierre'a Wendelsa „Les Nuits de Nemaus” zrealizowana na konsoletach ETC

12 listopada 2021, 10:00
Producent: ETC

Uznany projektant oświetlenia Pierre Wendels zrealizował niezwykłe świetlne widowisko, opowiadające historię miasta Nîmes na południu Francji. Spektakularny wizualny spektakl zaprojektowano specjalnie dla rzymskiego amfiteatru Arenes de Nîmes. W widowisku wzięło udział ponad 200 aktorów, tancerzy i kaskaderów oraz mnóstwo efektów. Całość zrealizowana została z wykorzystaniem dwóch konsolet ETC EOS, wraz z Philippem „Pilou” Royem na czele.

Spektakl oparty był na połączeniu oświetlenia i treści wideo tworząc poetycką atmosferęl. W tym projekcie Wendels polegał na Virginie Martin przy tworzeniu treści wideo, a Royu na aspektach oświetleniowych. Połączenie świata video i oświetlenia są nierozłączne od samego początku przedstawienia i muszą tworzyć jedną spójną całość. Szczególną rolę odegrały konsolety EOS oraz Ion Xe, dostarczone przez grupę B Live. Była to świetna okazja do pokazania ich wszechstronności. Także dużym ułatwieniem i zaletą tego systemu jest zintegrowane środowisko programowania 3D, wprowadzone wraz z aktualizacją oprogramowania Eos v3.0.

 

 

[img:1]

 

Jeśli zespół wokół mnie jest pewny siebie, wszyscy są gotowi do podejmowania ryzyka, a to sprzyja rozwijaniu kreatywności.

Pierre Wendels - Projektant oświetlenia

 

[img:2]

 

Programowanie z wykorzystaniem Augment3d umożliwiło sterowanie trójwymiarową przestrzenią w formie wirtualnej. Środowisko umożliwia automatyczne pozycjonowanie urządzeń, w tym wypadku ponad 60, poprzez proste wybranie punktu na ekranie dotykowym. Daje to niezrównaną łatwość obsługi oraz ogromną oszczędność czasu.

Dodatkowo, Philippe Roy wraz ze swoim zespołem zyskał możliwość przetestowania oraz eksperymentowania nowych funkcji, które obecnie są w fazie testów, między innymi możliwością dostosowania roli enkoderów. Wykorzystał tę funkcję do szybkiego dostępu dla parametrów systemu śledzenia w czasie rzeczywistym. Przetestował również rozszerzone funkcje systemu „Custom Direct Selects” dostępne w nowej wersji.

 

[img:3]

 

Podczas całego pokazu, Roy sterował ruchomymi urządzeniami z wykorzystaniem Eos Ti, często dokonując zmian w trakcie trwania spektaklu w oparciu o zmieniające się ruchy wykonawców. Wraz z nim Wendels nadzorował przebieg pokazu, jednocześnie kierując pracą techników zaangażowanych w produkcję. Tradycyjne oprawy sterowane były z wykorzystaniem Ion Xe 20, w tym obrotowa konstrukcja 30 opraw PAR64, dziewięć projektorów BT500 i 2,5 kW HMI Fresnel. Obie konsolety zostały zsynchronizowane, przy czym Eos Ti pracował jako główny sterownik, natomiast Ion Xe 20 służył jako zapasowy, który mógł przejąć kontrolę w przypadku awarii.

 

Wraz z mile widzianym dodatkiem Augment3d, ten przełomowy program naprawdę podkreślił, że Eos ma o wiele więcej korzyści niż tylko wielokrotnie nagradzane możliwości kontroli kolorów, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę występów na dużą skalę.

Philippe Roy - Operator filmowy

 

[img:4]
 
Sterowniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Brighter Lighting - frankfurcki debiut z przytupem
Więcej wiadomości