Pogromca rezonansów: Mastering The Mix RESO

Pogromca rezonansów: Mastering The Mix RESO

16 listopada 2021, 09:00
Producent: Mastering The Mix

Rezonanse często bywają przyczyną złego, nieprzyjemnego brzmienia miksów. Są niczym małe, dźwiękowe chochliki. Co gorsza, ponieważ powstają jako skutek intermodulacji różnych częstotliwości, nie sposób wyeliminować ich zwykłą korekcją. Tu potrzebne są specjalistyczne rozwiązania, na przykład takie jak plugin Mastering The Mix RESO.

 

 

Wtyczka dostępna jest w formatach VST/AAX/AU, co oznacza, że można ją stosować w aplikacjach DAW i edytorach audio zarówno w systemach Windows, jak i Mac OS. Podstawą jej działania są dwie funkcje - Frequency Sweep oraz Calculate Targets.

Zadaniem pierwszej z nich jest analiza i wyszukiwanie rezonansów, które są identyfikowane na czytelnym wykresie graficznym. Z kolei funkcja Calculate Targets odszukuje częstotliwości będące sprawcami problemów i wskazuje miejsca węzłowe, w których dokonuje się regulacji, jak przy zwyczajnej korekcji, łącznie z ustaleniem szerokości pasma, na które wtyczka ma zadziałać, jakkolwiek ona sama wstępnie ów parametr optymalizuje.

 

[img:1]

 

Narzędzie dostarczane jest wraz z zestawem presetów dla najbardziej typowych w kontekście prawdopodobieństwa wystąpienia rezonansów rodzajów ścieżek, a więc wokalnych, perkusyjnych i syntezatorowych, a także do pracy na szynach i w łańcuchu masteringowym.

Producent wycenił wtyczkę RESO na 60 euro, ale do 6 grudnia można ją nabyć w promocyjnej cenie 50,95 .

 

 
Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

Peter Lagoda o monitorach EVE jako konfiguracji Dolby Atmos
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz