Sygnatura Ralpha Petersona - Limitowany werbel od Mapexa

Sygnatura Ralpha Petersona - Limitowany werbel od Mapexa

19 listopada 2021, 11:00
Producent: Mapex

Uwiecznienie zmarłych artystów odbywa się w bardzo różny sposób. Mapex postanowił uczcić pamięć Ralpha Petersona wypuszczając wyjątkowy werbel.

 

 

Głęboki, całkowicie klonowy korpus o wymiarze 14x8 jest znakiem rozpoznawczym tego instrumentu. Piękna okleina wraz z czarnym osprzętem idealnie dopełnia całość. Werbel jest pewnego rodzaju hołdem złożonym artyście, który ma głęboki związek z historia i agresywnym stylem hard bop jazz. Użycie klonu sprawiło, że instrument brzmi naprawdę potężnie, a specjalne drewniane obręcze umożliwiają świetną artykulację oraz precyzyjne rimshoty. Charakter instrumentu odpowiada charakterowi jego twórcy - głęboki w duchu i pełen energii.

 

[img:1]

 

Naciąg firmy Evans sprawiają, że brzmienie werbla w całości oddaje założony charakter. 3 otwory wentylacyjne nie tylko zapewniają odpowiedni przepływ powietrza, ale również odpowiedni ton i wybrzmienie. Na razie nie jest jeszcze znana cena za jaką będzie można kupić instrument.

 

[img:2]

 

Urodzony w 1962 roku Peterson dorastał w Pleasantville w New Jersey, gdzie zaczął grać na perkusji w wieku trzech lat. Podczas gdy jego dziadek i kilku wujów grało na perkusji, to trąbka naprawdę zwróciła jego uwagę. Zainspirowany kolekcją płyt ojca, zainteresował się jazzem, zwłaszcza trębaczami, takimi jak Dizzy Gillespie i Clifford BrownW związku z tym zaczął dzielić swój czas między granie na perkusji i trąbkę, utrzymując równowagę, którą kontynuował przez całe liceum i później, aż w końcu zapisał się na Wydział Studiów Jazzowych na Rutgers University w Newark. 

Uczony przez znanych muzyków Paula Jeffriesa i Kenny'ego Barrona, uczył się również u perkusisty Michael Carvin. Po ukończeniu studiów w 1984 roku wyruszył w trasę koncertową z takimi artystami jak Jon FaddisDavid MurrayStanley Turrentine i Dianne ReevesNagrywał wcześnie z Tomem Harrellem i współprowadził house band Blue Note, pojawiając się na ich albumie Out of the Blue z 1985 roku.

 

[img:3]

 

Ralph Peterson zbudował swoją miłość do legendarnych muzyków, takich jak Art Blakey i Elvin Jones, aby stać się cenionym improwizatorem jazzowym, kompozytorem i liderem zespołu. Początkowo zwrócił na siebie uwagę pod koniec lat 80. grając z Davidem Murrayem i współprowadząc grupę Blue Note Out of the Blue. 

Współpracując z Royem Hargrove, Charlesem Lloydem i Uri Caine, zdobył uznanie krytyków, wydając albumy takie jak Ornettology z 1992 r. ze swoim zespołem Fo'tet, Triangular III z 2016 r. ze swoim trio i I Remember Bu z 2018 r. ze swoim Gen-Next Big Band.

 

Werble Akustyczne

Perkusja

Warsztaty z udziałem Petera Szendofi i Piotra Czyji już 29 maja
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz