Monitory dla DJ'a, realizatora, melomana i na imprezę?  Nowość Pioneer DJ DM-50D

Monitory dla DJ'a, realizatora, melomana i na imprezę? Nowość Pioneer DJ DM-50D

17 listopada 2021, 09:00
Producent: Pioneer DJ

Konstruktorzy Pioneer DJ, projektując najnowsze monitory odsłuchowe DM-50, kierowali się ich wielozadaniowością. Zestawy głośnikowe, które sprawdzić się mają zarówno jako monitory do produkcji muzycznej, odsłuch DJ-ski, a nawet kolumny, z których można puszczać muzykę podczas tzw. domówki. To, czy udało się zrealizować te cele, należy sprawdzić samodzielnie, jednak chcemy przybliżyć Wam nieco konstrukcję i zachęcić do ich poznania. 

[img:1]

 

Pioneer DJ DM-50D to zestawy dwudrożne, skonstruowane na bazie wcześniejszego modelu DM-40, ale wzbogacone o nowe rozwiązania, mające - jak twierdzi producent - przynieść większą moc i wyższą jakość brzmieniową. DM-50D tworzy para zestawów z wooferami o średnicy 5 cali i kopułkowymi przetwornikami wysokotonowymi, które współpracują z dyfuzorami DECO, zapewniającymi czytelniejszą reprodukcję górnego pasma. Całość zasilana jest przez cyfrowy wzmacniacz Class D, zamknięty w lewym zestawie, na co wskazuje różnica masy - 3.9 kg wobec 3.5 kg w przypadku zestawu prawego.

 

 

Głośniki zamknięte są w obudowach typu bass reflex z MDF laminowanego winylem. Do zmiany trybu pracy pomiędzy produkcyjnym i DJ służy przełącznik uruchamiający stosowne ustawienia w pokładowym DSP. Sygnał wejściowy można doprowadzić do wzmacniacza poprzez złącza RCA, mini-jack lub TRS na tylnej ścianie lewego zestawu. Na jego przednim panelu znajduje się natomiast gniazdo słuchawkowe, którego użycie dezaktywuje odsłuch głośnikowy, wraz z regulatorem poziomu.

Zestawy dostępne są w dwóch kolorach - białym lub czarnym - a do sprzedaży, w cenie ok. 200 funtów, mają trafić 6 grudnia. Czyżby w porozumieniu ze świętym Mikołajem…?

 

[img:2]

 

[img:3]

 

aktywne Monitory studyjne

Studio

Miksujesz, masterujesz nagrania - zobacz Sennheiser HD 400 PRO
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz