Yamaha ADECIA nagrodzona przez czytelników rAVe

Yamaha ADECIA nagrodzona przez czytelników rAVe

19 listopada 2021, 10:00

Jak co roku, już po raz 10, czytelnicy rAVe przyznali swoje nagrody w różnych kategoriach produktów z branży AV. Jednym z laureatów rAVe Readers' Choice Awards zostało rozwiązanie firmy Yamaha, ADECIA, nagrodzone w kategorii Favorite Audio Product.

ADECIA to rozwiązanie zapewniające wszystkie komponenty niezbędne do stworzenia idealnego systemu konferencyjnego - od przechwytywania głosu, za pomocą różnych mikrofonów z wbudowaną technologią DSP, przez innowacyjne przetwarzanie dźwięku, po aktywne systemy głośnikowe zasilane z sieci Ethernet (PoE). Dzięki automatycznemu wykrywaniu i czterostopniowej konfiguracji komponentów, w bardzo krótkim czasie można uzyskać zoptymalizowane ustawienie dźwięku dla danego pomieszczenia.

 

 

Procesor systemu konferencyjnego może obsługiwać szeroką gamę źródeł sygnału, w tym mikrofony dynamiczne, analogowe wejścia/wyjścia liniowe, USB, Bluetooth i telefonię SIP w celu łatwej integracji z wieloma różnymi środowiskami i platformami komunikacyjnymi.

ADECIA może być używana do wielu różnych zastosowań i lokalizacji - od standardowej sali konferencyjnej po elastyczne laboratoria myślenia projektowego, od nowoczesnych sal konferencyjnych zbudowanych głównie ze szkła, po otwarte przestrzenie.

 

[img:1]

[img:2]

 

Ceiling Solution

YAMAHA ADECIA Ceiling Solution to kompletne i konfigurowalne rozwiązanie audio do zdalnych konferencji, które może być używane w wielu różnych lokalizacjach i sytuacjach. Każde słowo jest uchwycone, nawet jeśli więcej osób znajduje się w pomieszczeniu w ruchu i mówi jednocześnie. Dzięki wbudowanym technologiom DSP, dynamiczny sufitowy mikrofon sufitowy RM-CG może skupiać się na głosach i eliminować szumy tła. 4 dynamiczne wiązki automatycznego śledzenia uchwycą każde słowo w pomieszczeniu. Procesor konferencyjny RM-CR jest sercem każdego rozwiązania ADECIA i automatycznie wykrywa mikrofon sufitowy i głośniki w tej samej sieci i ustawia optymalne ustawienia dźwięku dla otoczenia.

 

[img:3]

Tabletop Solution

Rozwiązanie ADECIA Tabletop, podobnie jak system sufitowy ADECIA, jest oparte na sieci audio Dante i obejmuje dedykowany procesor konferencyjny RM-CR, głośniki liniowe VXL1-16P oraz zoptymalizowany switch SWR2311P-10G PoE+. Dzięki innowacyjnej technologii DSP, RM-TT przekazuje mowę w wysokiej jakości, z maksymalną elastycznością i skalowalnością.

Dobra jakość dźwięku podczas konferencji biurowych może być trudna do osiągnięcia, ponieważ pomieszczenia takie jak sale konferencyjne nie są projektowane z myślą o odpowiedniej akustyce. Często zawierają duże odbijające dźwięk powierzchnie, jak np. ogromne stoły konferencyjne czy szklane ściany, a uczestnicy mogą znajdować się kilka metrów od mikrofonu. Rozwiązanie ADECIA Tabletop rozwiązuje te problemy dzięki potężnej technologii Yamaha DSP w nowym, niskoprofilowym, przewodowym mikrofonie stołowym RM-TT, który obejmuje takie innowacje, jak automatyczne śledzenie głosu, automatyczna kontrola wzmocnienia, adaptacyjna eliminacja echa, redukcja szumów i tłumienie pogłosu.

 

[img:4]

 

[img:5]

więcej: pl.yamaha.com
Jednostki centralne Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Rok wyjątkowych innowacji według Sennheiser - Zapowiedź ISE'23
Więcej wiadomości