Premiera: HK Audio pokazało nową odsłonę flagowej serii LINEAR

Premiera: HK Audio pokazało nową odsłonę flagowej serii LINEAR

18 listopada 2021, 11:00
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Premiera nowej odsłony flagowej serii LINEAR od HK Audio już za nami! Co wersja z cyfrą 9 w nazwie oferuje użytkownikom, którzy nie zadowalają się po prostu “dobrą” jakością dźwięku?

To pięć modeli głośników o różnorodnych zastosowaniach, ale też pewnych cechach wspólnych. Wszystkie powstały wyłącznie w fabryce HK Audio w Niemczech. Dzięki temu producent miał możliwość kontroli nad wszystkimi aspektami konstrukcji. Tym samym dopilnował, aby efekt końcowy pozostawał w zgodzie z wysokimi standardami, z jakich znane były poprzednie odsłony rodziny LINEAR.

 

[img:1]

 

Wszystkie głośniki z kolekcji mają na pokładzie układ DSP umożliwiający zdalne sterowanie za pośrednictwem darmowego oprogramowania DSP CONTROL – kompatybilnego z systemami Windows oraz macOS. A ponadto potężną moc zapewnianą przez wzmacniacze klasy D, profesjonalne porty PowerCon, wyjścia DSP czy solidne obudowy z brzozowego multipleksu pokryte warstwą materiału PU.

Klejnotem w koronie jest model 210 LTA. To punktowy głośnik o stałej krzywiźnie, szczególnie dobrze spisujący się w poziomych klastrach. W trybie standalone pozwala na pokrycie wyznaczonego obszaru widowni z perfekcyjną kierunkowością. Emituje nieskazitelnie czysty dźwięk nawet przy niezwykle wysokim ciśnieniu akustycznym. I to bez niepożądanych zniekształceń. Wyposażono go w kompaktową obudowę, co znacząco ułatwia jego przenoszenie z miejsca na miejsce. Wspierają go głośniki 110 XA i 112 XA. Posiadają wszechstronne zastosowanie: to egzemplarze z punktowym źródłem dźwięku, które można montować na maszcie, używać w roli monitora scenicznego, frontfilla, a także jako jednostkę w tak naziemnych, jak i podwieszanych systemach PA. Dodatkowo charakteryzuje je filtrowanie FIR 60 dB, umożliwiające bezproblemowe zrozumienie mowy.

 

[img:2]

 

Rodzinę LINEAR 9 uzupełniają dwa osiemnastocalowe subwoofery, czyli modele 118 Sub A oraz 118 Sub BA. Różnią się rozmiarami: głośnik oznaczony literą A jest znacznie mniejszy, a przez to łatwiejszy w transporcie. Posiada jednak potężną jak na swoje gabaryty moc, a najlepiej spisuje się w parze ze swoim większym odpowiednikiem. Ich pasma przenoszenia i charakterystyki fazowe są do siebie dopasowane, co ostatecznie prowadzi do uzyskania głębokiego brzmienia o wyśmienitej jakości.

LINEAR 9 to kolejny krok w ciągłym dążeniu HK Audio do tego, aby zaopatrywać dźwiękowców na całym świecie w sprzęt, który odpowiada na ich bieżące i wciąż ewoluujące potrzeby. Najnowsza odsłona czyni to skutecznie, również poprzez szerokie pole do popisu przy konfigurowaniu własnego setupu na scenę.

 

[img:3]

więcej: hk-audio.pl
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Meyer Sound 2100 LFC - Kolumna basowa idealna do Panther'y
Więcej wiadomości