Jak lepiej spersonalizować pracę z konsoletami ETC Eos v3.1?

Jak lepiej spersonalizować pracę z konsoletami ETC Eos v3.1?

23 listopada 2021, 10:00
Producent: ETC

Rodzina konsolet oświetleniowych ETC Eos znana jest z dostarczania wszechstronnego oraz precyzyjnie dostrojonego sterowania dla instalacji oświetleniowych wszystkich rozmiarów. Wraz z wydaniem najnowszej dużej aktualizacji oprogramowania do Eos v3.1, sterowanie staje się jeszcze bardziej konfigurowalne, tak aby jak najlepiej dopasować je do stylu programowania oraz rodzaju wydarzenia. Nowe narzędzia pomogą skonfigurować obszary robocze, takie jak programowanie lub wizualizacje 3D.

Co nowego w wersji Eos v3.1 ?

Dynamiczne projekty wymagają, żeby środowisko dawało szybki dostęp do potrzebnych treści. W Eos v3.1, funkcja Custom Direct Selects może obsłużyć teraz tysiące niestandardowych „list celów”, które wypełnić można niemalże dowolną treścią lub parametrem, natomiast nowe narzędzia nawigacyjne pomogą szybko przechodzić pomiędzy nimi. Nowa biblioteka ikon pozwala dodawać obrazy zarówno do Direct Selects, jak i Magic Sheets, co znacznie przyśpiesza ich identyfikację.

 

 

Mapy enkoderów umożliwiają dodawanie zdefiniowanie przez użytkownika niestandardowych układów enkoderów dopasowane do wszystkich typów urządzeń, a to wszystko za pomocą dedykowanego i intuicyjnego edytora. Ułatwiono również kontrolę i monitorowanie zewnętrznych wyzwalaczy. Nowe rozwijane menu Timecode’u jest teraz dostępne na górnym pasku każdego z ekranów i pozwala obserwować interakcję konsoli z innymi urządzeniami.

Eos v3.0 wprowadził Augment3d, będący przestrzenią roboczą pozwalającą na programowanie i wizualizację w trzech wymiarach. Wersja 3.1 daje nowe narzędzia pozwalające przybliżyć wirtualne środowisko do rzeczywistości. Powierzchnie modelu mogą być poprawione z użyciem Materiałów, które znajdują się w dołączonej bibliotece lub zaimportować je z niestandardowych źródeł. Poprawiono import z programu Sketchup. Import z Vectorworks obejmuje teraz wycięcia noży dla konwencjonalnych urządzeń. Dodano również nowe opcje opraw kinkietów i żyrandoli dla dookólnych źródeł światła.

 

[img:1]

 

Eos v3.1 zapewnia również nowe opcje dostosowywania fizycznego obszaru roboczego. Niektóre wydarzenia wymagają wielu submaster’ów, playback’ów oraz grup Fader Wings. Teraz możliwe jest zapisanie ich w konkretnych konfiguracjach w postaci pojedynczego banku.

Kolejnym usprawnieniem jest również szczegółowa kontrola nad oświetleniem stacji roboczej. Nowe okno dialogowe umożliwia dostosowanie ustawień jasności poszczególnych komponentów oraz kompatybilnych wyświetlaczy zewnętrznych z dowolnego miejsca w systemie, jak również zapisywanie ich oraz odtwarzanie jako ustawień wstępnych lub makr. Wprowadzono również tryb całkowitego wygaszenia, aby tymczasowo wyłączyć wszystkie oświetlone powierzchnie, kiedy musisz skupić się na scenie.

 

[img:2]

 

Nowa wersja jest najnowszym osiągnięciem platformy Eos, która ma za sobą 15 lat rozwoju i ewolucji. Jak zawsze oprogramowanie można pobrać i używać za darmo na dowolnej konsolecie/kontrolerze Eos Family lub na komputerze Mac lub PC (których wyjście w sieci odblokować można za pomocą klucza USB ETCnomad).

Bez względu na to, jakiego urządzenia Eos Family używasz na tym czy następnym koncercie, ten najnowszy zestaw funkcji pozwoli Ci naprawdę dostosować je do swoich potrzeb.

 

Sterowniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Brighter Lighting - frankfurcki debiut z przytupem
Więcej wiadomości