Audix DN4 i DN43 - Interfejsy mikrofonowe w systemie AES67

Audix DN4 i DN43 - Interfejsy mikrofonowe w systemie AES67

1 grudnia 2021, 09:00
Producent: Audix
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Jeśli potrzebujesz prostego i wygodnego w obsłudze wsparcia dla przesyłania audio w obrębie systemu AES67, warto zainteresować się nowym interfejsem mikrofonowym Audix DN4 lub Audix DN43Audix zdecydowanie nie należy do firm, które lubią przysiąść w miejscu, by cieszyć się sukcesem swojego ostatniego sprzętu. Marka bez chwili wytchnienia dąży do tego, żeby nieustannie dawać z siebie coś więcej niż wymagane 100%. 

W skrócie:

 

Czym różnią się interfejsy Audix DN4 i Audix DN43?

Niedawno zaprezentowane modele mają wszelki potencjał ku temu, aby zostać kluczową częścią zintegrowanego systemu Audix Dante | AES67. Pod tą dwuczłonową nazwą kryje się szybki i bezproblemowy sposób na przesyłanie sygnału dźwiękowego za pośrednictwem sieci Ethernet. 

 

[img:2]

 

Wybieramy dwa lub cztery wejścia audio

Przede wszystkim liczba portów RJ45. W modelu z samą czwórką w nazwie jest ich, cóż, czwórka (wszystkie są kompatybilne z jednoelementowymi mikrofonami). Można z nich korzystać za pomocą kabla CAT 5 - CAT 7. Prostota konfiguracji eliminuje wszystkie kłopoty, jakie niesie ze sobą nadmiar kabli, a tym samym przyspiesza instalację. Z kolei Audix DN43 ma z tyłu dwa porty RJ45. Inżynierowie firmy zaprojektowali pierwszy specjalnie z myślą o modelach z serii Audix M3. Drugi to wejście dla jednoelementowych mikrofonów.

 

[img:1]

 

Cechy wspólne interfejsów Audix

Oba interfejsy cechuje wysokiej jakości dźwięk (24-bit, 48 kHz), pasmo przenoszenia 15 Hz - 22 kHz i zasilanie fantomowe 48 V dla podłączonych mikrofonów. A także możliwość niezależnej kontroli nad każdym kanałem. Na każdym z nich dostępne są ustawienia filtra dolno- i górnoprzepustowego, jak również 8 selektywnych poziomów gainu przedwzmacniacza.

Ponadto, Audix DN4 i DN43 posiadają wbudowaną pamięć. Pozwala ona na “uratowanie” zastosowanych ustawień w przypadku niespodziewanej utraty zasilania. Dodajmy jeszcze, że producent nie zostawia niczego przypadkowi i sam zachowuje kontrolę nad całym procesem tworzenia swojego sprzętu. Oba interfejsy zaprojektowano, wykonano i przetestowano w fabryce Audix w USA.

więcej: audixusa.com
Interfejsy audio Mikrofony Źródła dźwięku Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audix rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Muzeum Historii Polski nagłośnione systemami JBL i AMX
Więcej wiadomości