Ciekawa Instalacja nagłośnienia na Wydziale Sztuki i Projektowania w Rumunii w oparciu o LD Systems CURV 500

Ciekawa Instalacja nagłośnienia na Wydziale Sztuki i Projektowania w Rumunii w oparciu o LD Systems CURV 500

2 grudnia 2021, 10:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Wydział Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Zachodnim w Timisoarze w Rumunii stanął przed wyzwaniem instalacji nagłośnienia w dość problematycznej przestrzeni akustycznej. Mowa o nagłośnieniu poddasza o nietypowej konstrukcji, w której zdecydowano się na zastosowanie specjalistycznych kolumn LD Systems CURV 500. Jakie cechy tego systemu były kluczowe w tej realizacji dowiecie się w poniższym artykule.

W skrócie:

 • system nagłośnienia ma obsługiwać odbywające się w pomieszczeniu prezentacje, wręczenia nagród, kameralne koncerty i imprezy, a nawet pokaz mody
 • piekny wygląd pomieszczenia to niestety dość spore wyzwanie dla projektantów nagłośnienia
 • wykorzystano kompaktowy system liniowy LD Systems CURV 500, gdyż dawał najlepsze rezultaty brzmieniowe, a dzięki kompaktowej konstrukcji także wizualne
 • więcej o ciekawych instalacjach na stronie INFOMUSIC

 

Trudna akustyka to zadanie dla specjalistycznego nagłośnienia

W zaadaptowanym pomieszczeniu na poddaszu wydziału regularnie odbywają się prezentacje, wręczenia nagród, kameralne koncerty i imprezy. Niestety, duże pomieszczenie – ze starymi drewnianymi belkami i wysokim, spiczastym dachem – wyróżnia się nie tylko pięknym wyglądem i artyzmem wykonania, ale także trudną do okiełznania akustyką. Było to szczególne wyzwanie – któremu specjalistom z Media Crusher Srl udało się podołać, dzięki przenośnym systemem liniowym LD Systems CURV 500. 

[img:1]

 

Wydział potrzebował systemu dźwiękowego, który byłby tak wszechstronny, jak to tylko możliwe, i który sprawdzi się również podczas koncertów i eventów. Więc skonfigurowaliśmy system oparty na urządzeniach CURV 500 i zaprezentowaliśmy go na miejscu. Decyzja została podjęta w mniej niż 20 minut.

Lucian Băbuț - Media Crusher Srl

 

Dla Băbuța CURV 500 nie tylko wyróżnia się wysoką wydajnością i elastycznością, ale także kompaktową konstrukcją.

 

Wszyscy znają duże systemy liniowe używane na koncertach. Na tej podstawie można szybko przekonać klientów, że zalety tej technologii mają zastosowanie również na małą skalę. Połączenie zalet źródła liniowego i wizualnej dyskrecji jest zawsze czynnikiem pozytywnie odbieranym przez klientów.

Lucian Băbuț - Media Crusher Srl

 

[img:2]

 

W sumie firma Media Crusher Srl zainstalowała na drewnianych belkach poddasza 24 zestawy, pogrupowane w 8 klastrach. Aby równomiernie pokryć przestrzeń podczas specjalnych wydarzeń – na przykład planowanego pokazu mody z 15-metrowym wybiegiem – ustawiono dwie linie opóźniające, z których każda składała się z dwóch satelitów, a cały system był wcześniej zasymulowany w oprogramowaniu EASE.

 

Linie opóźniające umożliwiają rozmieszczenie publiczności w całej sali, bez uszczerbku na jakości dźwięku w pewnych obszarach.

Lucian Băbuț - Media Crusher Srl

 

[img:3]

Wzmacniacze instalacyjne i subbasy także od LD Systems 

Odtwarzanie zakresu niskich częstotliwości zapewniają cztery subwoofery instalacyjne LD Systems I SUB 10”, które zostały solidnie zamocowane u dołu przedniej ściany sali, za pomocą wsporników ściennych. Cały system jest napędzany przez dwa 4-kanałowe wzmacniacze instalacyjne I AMP.

Dla Luciana Băbuaț LD Systems CURV 500 jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o zapewnienie spójnego dźwięku w salach prezentacyjnych, w gastronomii lub kościołach – nawet jeśli pomieszczenia mają wiele powierzchni odbijających, bez powierzchni pochłaniających dźwięk.

 

Z naszego doświadczenia wynika, że CURV 500 zapewnia doskonały dźwięk, nawet w trudnych warunkach, zarówno w przypadku mowy, jak i muzyki.

Lucian Băbuț - Media Crusher Srl

 

[img:4]

 

Użyte rozwiązania LD Systems:

 
 • 12 satelitów LD Systems CURV 500 S2
 • 8 x adaptery SmartLink firmy LD Systems CURV 500 SLA
 • 8 x uchwyty ścienne LD Systems CURV 500 WMB
 • 4 x subwoofery instalacyjne LD Systems I SUB 10''
 • 2 x 4-kanałowe wzmacniacze LD Systems I AMP z procesorem DSP
 • 1 x podwójny bezprzewodowy system mikrofonowy z dwoma ręcznymi nadajnikami LD Systems U505 HHD2
 • 2 x aktywny monitor sceniczny 10" LD Systems MON 101 A G2

 

[img:5]
 
Wzmacniacze, końcówki mocy Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki na świecie Ciekawe instalacje Źródła dźwięku Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2022
Więcej wiadomości