Bezpłatna wtyczka Spacemap Go daje bezpośredni dostęp do dźwięku immersyjnego i miksowania audio na żywo

Bezpłatna wtyczka Spacemap Go daje bezpośredni dostęp do dźwięku immersyjnego i miksowania audio na żywo

3 grudnia 2021, 11:00
Producent: Meyer Sound AVID Venue
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Meyer Sound ogłosił wprowadzenie nowej bezpłatnej wtyczki Spacemap Go do platformy Avid VENUE 7 i cyfrowej stacji roboczej Pro Tools. Plugin umożliwia użytkownikom VENUE | S6L bezpośredni dostęp do funkcji przestrzennego projektowania dźwięku Spacemap Go i narzędzia do miksowania na żywo, z poziomu ekranu dotykowego i powierzchni sterującej konsolety. Przedstawimy zasadę działania tej wtyczki w środowisku immersive sound oraz co mówią o niej specjaliści z Meyer Sound.

w skrócie:

  • Plugin Spacemap Go umożliwia tworzenie wirtualnych układów głośników i automatyzacji dynamicznego panoramowania w immersyjnym polu dźwiękowym. Od teraz został zintegrowany z systemami Avid i Pro Tools, co rozszerza znacząco grono użytkowników. 
  • Prosta instalacja i konfiguracja wtyczki w sieci
  • Więcej o dźwięku immersyjnym w portalu INFOMUSIC.PL w dziale Pro audio

 

[img:2]

 

Spacemap Go w przestrzeni dźwięku immersyjengo - przestrzennego

Spacemap Go to narzędzie do projektowania dźwięku przestrzennego i miksowania na żywo, które wykorzystuje moc przetwarzania platformy GALAXY Network Platform firmy Meyer Sound w aplikacji na iPada. Snapshoty można tworzyć w większości programów DAW i integrować z głównym plikiem show S6L w celu statycznego rozmieszczenia lub dynamicznego ruchu dźwięku. Snapshoty mogą być w pełni zautomatyzowane lub zsynchronizowane w połączeniu z trajektoriami na żywo, z użyciem powierzchni sterującej konsolety, jednego lub więcej iPadów lub konsolety i iPada jednocześnie. 

Ponadto nowa wtyczka umożliwia integrację snapshotów Spacemap Go z głównym plikiem show VENUE w celu tworzenia wirtualnych układów głośników i automatyzacji dynamicznego panoramowania w immersyjnym polu dźwiękowym. Równoległe wprowadzenie wtyczki do Pro Tools umożliwia również tworzenie projektów audio zawierających funkcje Spacemap Go. 

 

Prosta instalacja Spacemap Go w sieci

Po zainstalowaniu w VENUE 7 wtyczka Spacemap Go działa jako klient serwera Spacemap. Gdy konsoleta i serwer (w GALAXY Network Platform) są połączone w tej samej sieci, konfiguracja jest automatyczna. Nie jest wymagane adresowanie IP, ani zarządzanie portami. Funkcje dostępne na powierzchni sterującej S6L (ekran dotykowy i pokrętła modułu CKM) obejmują pozycję X/Y, crossfade, rozproszenie, status trajektorii (odtwarzanie/pauza/zatrzymanie) i szybkość trajektorii dla każdego kanału. Dostępne są również snapshoty na poziomach Channel, Mix i System, a także Mix Level dla systemu globalnego. 

  

[img:3]

 Co mówią specjaliści z Meyer Sound 

Dla specjalisty wsparcia technicznego Meyer Sound, Jose Gaudina, głównego projektanta wtyczki, architektura oparta na serwerze zapewnia Spacemap Go wyjątkową elastyczność i niezawodność w środowisku dźwiękowym live.

 

Ponieważ wtyczka działa jako klient, jeśli z jakiegoś powodu połączenie się nie powiedzie, serwer pozostaje na placu boju z wiedzą, co ma robić. Ponadto, ponieważ wielu klientów może działać jednocześnie -konsola plus jeden lub więcej iPadów — zapewnia to kontrolę nad kopiami zapasowymi i umożliwia obsługę z wielu lokalizacji.

Jose Gaudina - Dla specjalisty wsparcia technicznego Meyer Sound

 

 [img:1]

Miksery Cyfrowe Pluginy, instrumenty, sample

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

AVID Venue AVID Venue www.avid.com/us

Dystrybucja w Polsce:

Alcons Audio wraca na ISE z immersyjnymi wrażeniami
Więcej wiadomości