Cameo oświetliło musical „Jekyll & Hyde” w aranżacji Broadway Entertainment

Cameo oświetliło musical „Jekyll & Hyde” w aranżacji Broadway Entertainment

8 grudnia 2021, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W dniach od 4 do 12 września hala Rehberghalle w heskiej miejscowości Roßdorf przekształciła się w scenę musicalową. Pod kierownictwem stowarzyszenia Broadway Entertainment e.V. młodzież z okręgu opracowała musical „Jekyll & Hyde”, który można śmiało porównać z produkcjami z Hamburga, Stuttgartu czy Berlina o międzynarodowej renomie.

W ramach projektowania oświetlenia tego horroru muzycznego zespół techniczny postawił na liczne reflektory marki Cameo serii OPUS, ZENIT i F. Cała technologia eventowa została udostępniona przez firmę MKM Event Show Technology z siedzibą w Pfungstadt.

 

[img:1]

 

Twórcy z Broadway Entertainment e.V. od wielu lat co rok prezentują na scenie imponujące produkcje. W Rehberghalle w ostatnich latach można było obejrzeć takie przedstawienia jak Sunset Boulevard, Dracula, Chaplin oraz premierowy Shrek Musical.

 

Jednym z największych wyzwań jest sama lokalizacja. Rehberghalle to zwykła hala sportowa, którą co roku przekształcamy w teatr. Dodatkowo budynek ma niewielką wysokość wynoszącą zaledwie 5.60 m.

Kilian Scheiding - zastępca kierownika technicznego i operator oświetlenia w „Jekyll & Hyde”

 

[img:2]

 

Seria OPUS i F

Z uwagi na bardzo dobre doświadczenia zespołu technicznego z ruchomymi głowicami typu spot - OPUS S5 marki Cameo, Scheiding i Vogel postanowili wykorzystać w spektaklu „Jekyll & Hyde” możliwości głowicy OPUS X PROFILE.

 

OPUS X stosujemy jako oświetlenie frontowe i boczne, a także jako reflektory zapewniające doskonałe efekty świetlne tła.

Kilian Scheiding - zastępca kierownika technicznego i operator oświetlenia w „Jekyll & Hyde”

 

[img:3]

 

W połączeniu z surowymi kontrastami, które podkreślają ogólną atmosferę tej historii, projektanci oświetlenia postawili przede wszystkim na zanurzenie sceny w zimnym białym, rozproszonym świetle dostarczanym przez serię F marki Cameo. Oprócz modelu F2 D z soczewką Fresnela, specjalistycznego reflektora zapewniającego białe światło dzienne, zastosowano również reflektor F4 FC z diodą RGBW jako oświetlenie przeciwstawne zarówno w odcieniu zimnej bieli, jak i jako czerwone akcenty scenografii.

Stowarzyszenie Broadway Entertainment e.V. Swoją adaptacją musicalu „Jekyll & Hyde” udowodniło, że w prostej hali sportowej mogą powstawać duże wydarzenia muzyczne.

 

W „Jekyll & Hyde” wykorzystano następujące produkty:

 
  • 12 ruchomych głowic profilowych OPUS X marki Cameo
  • 6 ruchomych głowic typu spot OPUS S5 marki Cameo
  • 16 reflektorów LED-Daylight  F2 D Fresnel marki Cameo
  • 6 reflektorów RGBW F4 FC Fresnel marki Cameo
  • 2 reflektory ZENIT W600 Wash Light marki Cameo

 

Ruchome głowy spot Reflektory PAR

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości