Zobacz co można wykreować na 16 piętrowym budynku. ETC Mosaic dostarcza ciekawe rozwiązania

Zobacz co można wykreować na 16 piętrowym budynku. ETC Mosaic dostarcza ciekawe rozwiązania

15 grudnia 2021, 10:00
Producent: ETC

Wielopiętrowy budynek handlowy, na południu Kansas City od dziesięcioleci podświetla swoje okna różnymi kolorami i wzorami. Niedawno ich sterowanie zostało ulepszone o system Mosaic od ETC, unikatowe rozwiązanie do mapowania pikseli oraz sterowania pokazami.

Co potrafi ETC Mosaic?

Początkowo na budynku wyświetlane wzory były proste, początkowo był to świąteczny wieniec, a z czasem logo Kansas City Royals lub Chiefs. Wraz z kolejnymi coraz lepszymi projektami potrzebowali systemu, który sobie z nimi poradzi i jednocześnie wymaga mniej czasu w przygotowaniu.

ETC Mosaic ułatwia malowanie światłem po największych płótnach świata, takich jak budynki. Obsługuje nawet 1.5 miliona pikseli, co umożliwia uzyskanie niemalże dowolnej rozdzielczości, a także wyjątkowo prosty w obsłudze. Oprogramowanie znacznie ułatwiło ich życie. Kiedyś rysowali okna w programie Excel, zaciemniając komórki.

 

Budynek znajduje się tuż przy autostradzie międzystanowej. Przez lata wszyscy jeździli wokół niego i pokochali dekoracyjny akcent specjalnego oświetlenia.

Używali tylko pasków fluorescencyjnych, za każdym razem zastanawiając się jakie kolory będą pasować do jakiego okna, do zmiany koloru rurek wykorzystywano personel konserwacyjny. To było bardzo pracochłonne zajecie. Zarządca nieruchomości przyszedł i powiedział, że musi być lepszy sposób. Wiec oczywiście wprowadziliśmy ETC Mosaic.

Autumn Nieland - Business Development w Mercer Zimmerman

 

[img:2]

[img:1]

 

Wprowadzono do repertuaru nowe projekty takie jak tęczowa pogoń i powiewająca amerykańska flaga. Nagranie flagi wprowadzono do Mosaic, a oprogramowanie samo dopasowało odpowiednie mapowanie pikseli tak aby poruszała się po elewacji.

Mosaic dystrybuuje dane po całym budynku za pomocą sieci, a następnie konwertowane są na DMX z wykorzystaniem bramek ETC Response Mk2 DMX. Okna wyłożone są taśmą LED RGBW dostarczoną przez lokalnego producenta. Instalacja przebiegała równie gładko jak animacja. Po wykonaniu jednego piętra budynku, dalej wystarczy tylko to powtarzać. Jak również dzięki możliwością Mosaic łatwo jest dodawać kolejne urządzenia i rozbudowywać system w przyszłości.

 

System jest bardzo elastyczny, łatwo można go rozszerzyć w oparciu o potrzeby projektu i użytkownika. To jak klocki Lego. Możesz po prostu dopasowywać nowe elementy do dowolnego budżetu.

Brad Hull - kierownik ds. sprzedaży zewnętrznej w firmie Mercer Zimmerman

 

Dodatkowo do powiewającej amerykańskiej flagi dodano obracające się logo drużyny sportowej oraz firmy. Aby pokaz świetlny był interesujący, wykorzystali funkcję panowania, tak aby nie odbywał się on co noc, a jedynie na specjalne okazje.

 

Teraz mogą zacząć wyświetlać również zewnętrzne rzeczy i pobierać za to opłatę, zamieniając system w źródło dochodu. Mają przedsmak tego co mogą zrobić oraz wiedzą, że jest o wiele więcej możliwości. Fajnie jest patrzeć, jak zdają sobie sprawę co mogą zrobić z Mosaic.

Brad Hull - kierownik ds. sprzedaży zewnętrznej w firmie Mercer Zimmerman

 

Zrealizowane instalacje

Oświetlenie

Impression X5 IP Bar - Niespotykana dotąd kurtyna świetlna od GL
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz