Zobacz jak może wyglądać szkolne laboratorium marzeń. Do oświetlenia zastosowano ruchome głowice i reflektory Showtec a także systemy DMX i DJ

Zobacz jak może wyglądać szkolne laboratorium marzeń. Do oświetlenia zastosowano ruchome głowice i reflektory Showtec a także systemy DMX i DJ

11 stycznia 2022, 10:00
Producent: Showtec
Dystrybucja: Stage Source SA

Na początku grudnia 2021 holenderski fizyk i astronauta André Kuipers otworzył nowe laboratorium Kennemer Techlab w Heemskerk (Holandia). Jest to wymagające środowisko edukacyjne, które wprowadza uczniów szkół podstawowych i średnich w najnowsze technologie, takie jak robotyka, wirtualna rzeczywistość, nowe media, projektowanie 3D, drony itp. Laboratorium zachęca uczniów do współpracy oraz kreatywnego i innowacyjnego myślenia o zadaniach z życia codziennego. 

Aby zainspirować także młodych adeptów także nauki obsługi systemów oświetleniowych DMX, integrator AV Install BV zastosował oświetlenie firmy Showtec. 

w skrócie:

  • nowa przestrzeń laboratorium została oświetlona oprawami LED Showtec. Zastosowano ruchomych głowic typu spot Showtec Phantom 65 LED, 20 reflektorów LED Showtec Power Spot 3 Q5 oraz Showtec Booster Pro
  • szersza konfiguracja DMX i DJ nauczy dzieci programowania pokazów świetlnych i dźwiękowych, dodatkową korzyścią jest idealna przestrzeń na szkolne dyskoteki :-) !
  • więcej o oświetleniu na portalu INFOMUSIC.PL

 

[img:2]

[img:1]

 

Oprawy Showtec. Oświetleniowego laboratorium technicznego

Zestaw zawierał osiem ruchomych głowic typu spot Showtec Phantom 65 LED, 20 reflektorów LED Showtec Power Spot 3 Q5 oraz Showtec Booster Pro, czyli izolowany optycznie rozdzielacz i wzmacniacz DMX. Stworzona została stała instalacja z gotowymi zaprogramowanymi ustawieniami, z których korzystać mogą nauczyciele. Używając laptopa i bezprzewodowego kontrolera, uczniowie mogą zaprogramować 20 reflektorów oraz 4 ruchome głowy według własnego uznania.

Wyposażenie jest częścią szerszej konfiguracji DMX i DJ, która nauczy dzieci programowania pokazów świetlnych i dźwiękowych. Dodatkową korzyścią jest idealna przestrzeń na szkolne dyskoteki!

 

[img:3]

 

Showtec Power Spot 3 Q5 to urządzenie wyposażone w 3 10W diody LED RGBWA. Zapewniają cichą prace i brak efektu migotania, idealne dla zamkniętych pomieszczeń. Podwójny wspornik umożliwia łatwe pozycjonowanie na podłodze i sprawia, że nadaje się zarówno do zastosowań stacjonarnych jak i mobilnych. Uzyskiwane światło jest jasne i tworzy piękne kolory, od delikatnych pasteli po mocne nasycone barwy jak również prawie każdą temperaturę bieli.

 

[img:5]

 

Showtec Phantom 65 Spot to kompaktowa i niezawodna 65 – watowa ruchoma głowica typ spot. Źródło światła daje na wyjściu strumień świetlny na poziomie 2095lm oraz wiązkę o szerokości 16°. Urządzenie ma ręcznie regulowaną ostrość, pryzmat z 3 fasetami oraz tarczę gobo i koło kolorów z 8 pozycjami. Tworzy oszałamiające efekty z 7 precyzyjnymi dwu kierunkowymi obrotowymi tarczami gobo. Jego kompaktowa konstrukcja waży jedynie 6kg oraz posiada jeden uchwyt montażowy.

 

[img:4]

 

Więcej o oświetleniu obiektów oprawami Showtec:

 
 

Oświetlenie sceny teatralnej na statku Dar Pomorza w Gdyni

Instalacja oświetlenia na nietypowych obiektach jest zadaniem dla specjalistów. Stage Source, dystrybutor i integrator, zrealizował ciekawy projekt oświetlenia na statku Dar Pomorza w Gdyni, a konkretniej funkcjonującego tam teatru. Zadanie dość nietypowe, z tego względu zadaliśmy firmie kilka pytań pomocnych w zrozumieniu złożoności tej instalacji.       Jakie wytyczne otrzymaliście od inwestora dotyczące instalacji oraz jaka jest docelowa funkcja oświetlenia na Darze Pomorza?   Tomasz Rowicki Wiceprezes firmy Stage Source. Czytaj więcej

 
spot Reflektory Sterowniki Zrealizowane instalacje Oświetlenie led Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Showtec Showtec www.highlite.nl

Dystrybucja w Polsce:

Stage Source SA

tel.: +48 780 164 609
Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 09-17

NIP: 701 078 01 50

REGON: 368 851 112
KRS: 0000705980

adres:
Al. Wilanowska 263 02-730 Warszawa

Sklepy muzyczne > Showtec rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości