Gibson wypuszcza pierwszy, sygnowany przez D. Mustaine'a model

Gibson wypuszcza pierwszy, sygnowany przez D. Mustaine'a model

30 grudnia 2021, 11:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: Lauda Central Europe

To był z pewnością jeden z najgłośniejszych transferów gitarowych na rynku. O przejściu Dave'a Mustaine'a do Gibsona rozpisywała się cała gitarowa prasa. Potem nastała cisza - aż do teraz! Gibson Dave Mustaine Flying V EXP jest pierwszym modelem oferowanym na rynku, powstałym przy współpracy z legendarnym, metalowym muzykiem.

 

 

W końcu! Po blisko roku od przejścia lidera Megadeth do Gibsona możemy ogłosić pojawienie się na rynku modelu Gibson Dave Mustaine Flying V EXP. Co prawda w limitowanym nakładzie i dostępnym jedynie na stronie amerykańskiego giganta, ale ma się to już wkrótce zmienić. Sama gitara jest... specyficzna, tak jak rudowłosy tytan thrashu. Przykuwa uwagę nietypowa jak na Gibsona, 25.5 calowa menzura oraz 24 progi medium jumbo, nabite na hebanową podstrunnicę. 

 

[img:1]

 

Pomimo kształtu Flying V (mahoniowy korpus) sama główka zaczerpnięta została z... Explorera! Sercem instrumentu jest duet przetworników Seymour Duncan Thrash FactorZa stabilność intonacji odpowiada mostek Tune-O-Matic (klasyka gatunku) oraz klucze Grover Mini Rotomatic. Model ten dostępny będzie w dwóch opcjach kolorystycznych: Antique Natural oraz Silver Metallic.

 

[img:3]
 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Catalinbread Fuzzrite Germanium - Witamy w latach 60-tych
Więcej wiadomości