Wygeneruj partię basową z Reason Studios Bassline Generator

Wygeneruj partię basową z Reason Studios Bassline Generator

4 stycznia 2022, 11:00
Producent: Reason Studios

Bywa, że twórca muzyki – chodzi tu głównie o elektroniczną – miewa problemy ze skomponowaniem poszczególnych elementów. Czy to solówki, progresji akordowej, czy wreszcie linii basowej.

W tym ostatnim przypadku z odsieczą przyjść może, o ile dany kompozytor korzysta z Reasona, Bassline Generator stworzony przez Reason Studios. Najprościej mówiąc, Bassline Generator to player MIDI, który – jak wskazuje na to jego nazwa - jest w stanie samodzielnie wygenerować partię basową.

 

 

Twórcy, projektując to narzędzie, rozłożyli na czynniki pierwsze i przeanalizowali setki linii basowych, próbując znaleźć czynniki decydujące o tym, że dana partia pasuje bądź nie pasuje do utworu, wyręczając użytkownika w jej doborze.

Bassline Generator daje dostęp do ponad 120 schematów rytmicznych, w tym synkopowanych, które można swobodnie modyfikować przy użyciu interesującego i przejrzystego interfejsu. Każdy schemat ma przypisanych osiem komórek pamięci, w których można zapisać jego wariacje.

 

[img:1]

 

Funkcja randomizacji pozwala dodatkowo wzbogacać programowane partie, wprowadzając do nich pewną nieprzewidywalność. Wygenerowane partie mogą być uruchamiane i transponowane z poziomu klawiatury MIDI. Natomiast dzięki obsłudze wejść i wyjść CV Bassline Generator może komunikować się z innymi modułami w Reason Racku.

Cena modułu, który można zakupić na stronie producenta, ustalona została na 74 euro. Z tejże samej strony można pobrać wersję próbną Bassline Generatora.

 

 

Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

Yamaha CK - Twoje brzmienie. Gdziekolwiek
Więcej wiadomości