Ash Soan i Gretsch prezentują nowy werbel

Ash Soan i Gretsch prezentują nowy werbel

17 stycznia 2022, 10:00
Producent: Gretsch Drums

Ash Soan jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych perkusistów na świecie. Z tego względu jego pogląd na temat brzmienia pomaga w powstaniu naprawdę świetnych rzeczy. Wraz z firmą Gretsch wypuścili niedawno świetny instrument - werbel w dość nietypowym rozmiarze.

Ash Soan pracuje zawodowo jako perkusista od ponad 20 lat. Jego doświadczenie na żywo obejmuje trasy i występy z wieloma artystami m.in. Sinead O'Connor, Sheryl Crow, Robbie Williams, James Morrison, Will Young, Squeeze, Lewis Taylor, Hamish Stuart, The Waterboys, Jeff Lorber, Trevor Horn and Seal, Rumer, Terry Reid czy Ronnie Wood

Ash grał także na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2012 z Mikem Oldfieldem i był perkusistą w programie telewizyjnym BBC The Voice. Ma na swoim koncie także nagranie ścieżki dźwiękowej do filmu Terminator z 2015.

 

[img:1]

 

Praca Asha Soan wymaga dużej wszechstronności. Działając w swoim studiu nagraniowym Windmill Recording Studio ma wiele potrzeb, aby zaspokoić wymagania swoich zleceniodawców. Nowy 12" werbel Purpleheart był już słyszany na kilku nagraniach i filmach na Instagramie, co powodowało pytania fanów na całym świecie. 

Bęben został wykonany z 9 warstw drewna purpleheart, co przy wymiarach 12x7" daje naprawdę niezwykły efekt. W celu dopełnienia brzmienia zastosowano obręcze Die Cast oraz zastosowano ścięcie krawędzi do 45 stopni. Etykieta wewnątrz każdego werbla zostanie własnoręcznie podpisana przez Soan'a.

 

 

Ilość werbli będzie dość mocno ograniczona, co znacząco wpłynie na jego cenę. Instrument można zamówić w pre orderze na zagranicznych stronach, a kwota za jaką można go nabyć to około 5.000 zł.

 

[img:2]
 
[img:3]
 
Werble Akustyczne

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości