Nowości od Meinl na rok 2022

Nowości od Meinl na rok 2022

12 stycznia 2022, 11:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: Meinl Cymbals

Nowy rok to nie tylko postanowienia, ale także bardzo ciekawe nowości sprzętowe. Meinl podzielił się ostatnio interesującymi propozycjami zarówno z kręgu talerzy perkusyjnych jak i wszelkiej maści akcesoriów.

 

1. Matt Garstka Temporal Stacks

Temporal Stack I składa się z 8-calowego Byzance Splash i 10-calowego Byzance Splash i posiada niższy ton niż druga propozycja. Temporal Stack II o wyższym tonie składa się z 10-calowego Byzance Trash China i 10-calowego Byzance Splash.

 

[img:2]

 

2. Benny Greb 6" Crasher Hats

Oprócz wersji 8-calowej ten niezwykle popularny model jest teraz dostępny również w wersji 6-calowej. Jego dźwięk jest bardzo czuły, łagodny i jest doskonałym dodatkiem do każdego zestawu. Charakter jest podobny do dobrego, wysokiego hihatu.

 

[img:3]

 

3. Carbon Ripstop 22" Cymbal Bag

Ta nowa torba na talerze Meinl jest wykonana z ultra wytrzymałego i mocnego poliestru 600D. Regulowane, wyściełane paski plecaka z blokadami drabiny ABS i klamrą na klatce piersiowej pozwalają wygodnie nosić go na plecach. Główna komora mieści talerze 22", a komora hi hat mieści talerze 15", a cztery wyściełane wszyte przekładki talerzy pozwalają bezpiecznie przewozić instrument. Duża zewnętrzna kieszeń zapinana na zamek pozwala pomieścić dużo niezbędnych akcesoriów. Bardzo szeroka podszewka z pianki EVA na dole chroni sprzęt,a dodatkowe nitki tworzące wzór kreskowania zapewniają ochronę przed rozdarciami.

 

[img:4]

 

4. Marshmallow Pads

Nowe pady treningowe Marshmallow pozwalają ćwiczyć w ciszy i budować mięśnie o każdej porze dnia. Super gruba piankowa powierzchnia obniża decybele, nie tracąc przy tym sprężystości. Pady są dostępne w dwóch rozmiarach: 12" i 6".

 

[img:5]

 

5. Byzance Drum Key

Perkusistom  na pewno spodoba się nowy klucz do perkusji Byzance w wykończeniu w kolorze antycznej cyny. Po jednej stronie znajduje się logo Byzance, a po drugiej logo Meinl. Konstrukcja skrzydła jest wystarczająco szeroka, aby można było szybko regulować strój.

 

[img:6]

 

6. Byzance Vintage 20" Sand Thin Crash

20" Sand Thin Crash to ciemno brzmiący talerz o dobrym tonie, z krótkim wybrzmieniem. To co go wyróżnia, to stosunkowo agresywny dźwięk z nowoczesnym charakterystycznym szumieniem.

 

[img:7]

 

7. Pure Alloy

Zestaw talerzy Pure Alloy jest dopasowany do wszystkich poziomów dynamicznych i obejmuje szerokie spektrum tonalne: od ciepłych po jasne cięcie i średni sustain. 14-calowe hihaty mają świetny balans i kontrolę, 16-calowy crash daje mocny atak, a 20-calowy ride charakteryzuje się silną artykulacją z ciepłymi odcieniami  i mocnym bellem. 

 

[img:8]
 
Inne Pady ćwiczeniowe Akcesoria China Splash Hi-Hat Crash Talerze

Perkusja

PORADNIK: Proste piosenki do zagrania na perkusji - Cz.3
Więcej wiadomości