Cameo ZENIT W300 rozświetla dworzec główny w Dreźnie

Cameo ZENIT W300 rozświetla dworzec główny w Dreźnie

11 stycznia 2022, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Niech stanie się światłość! Dworzec główny Deutsche Bahn w niemieckim Dreźnie rozświetlono już na początku nowego tysiąclecia. Prace budowlane trwały kilka lat, podczas których na dachu dworca zamontowano półprzezroczyste membrany z włókna szklanego, które umożliwiły lepsze wnikanie światła dziennego do wnętrza budynku.

15 lat później całość uzupełniono nowym projektem oświetlenia. Od września 2021 roku zarówno zabytkowa fasada, jak i centralna szklana kopuła nad holem wejściowym lśnią po zachodzie słońca, skąpane w nastrojowym architektonicznym świetle. Za projekt i montaż oświetlenia LED odpowiadała firma LEC GmbH z siedzibą w Eibenstock w Saksonii. W instalacji zastosowano lampy Cameo ZENIT W300 Outdoor LED RGBW Wash Lights.

 

[img:1]

 

Aby oświetlić około 300-metrową fasadę budynku, na którą składa się dworzec kolejowy, przylegający do niego Königspavillon i hala z kopułą, zespół LEC, kierowany przez kierownika projektu i dyrektora zarządzającego Enrico Oswalda, zainstalował łącznie 76 ZENIT W300 wyposażonych w specjalną modyfikację PC2.

Konwersja ZENIT W300 była konieczna, aby w pełni spełnić potrzeby Deutsche Bahn w zakresie stosowania zewnętrznych lamp LED wash. Ponadto lampy ZENIT W300 zostały zamontowane w specjalnych metalowych obudowach, aby chronić reflektory przed długotrwałym, korozyjnym działaniem odchodów gołębi.

 

[img:4]
 

Użyliśmy tutaj W300 po raz pierwszy i nie zawiedliśmy się.

Enrico Oswald - Dyrektor zarządzający LEC GmbH

 

[img:2]

 

Przy wyborze reflektora głównymi kryteriami LEC były jasność i wszechstronne spektrum kolorów, a także odporność na warunki atmosferyczne.

 

Reflektory emitują 10.000 lm i są wystarczająco jasne, aby rzucać intensywne i spójne kolory na powierzchnię elewacji dworca.

Enrico Oswald - Dyrektor zarządzający LEC GmbH

 

Przyszłe projekty wykorzystujące Cameo ZENIT W300 są już na etapie planowania i wdrażania. Do tego czasu Drezno jest tym bardziej warte odwiedzenia (zachęcamy)!

 

[img:3]
Enrico Oswald - Dyrektor zarządzający LEC GmbH
 
Oświetlenie architektoniczne Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości