Rekordbox CloudDirectPlay teraz dla Pioneer DJ CDJ-3000

Rekordbox CloudDirectPlay teraz dla Pioneer DJ CDJ-3000

13 stycznia 2022, 10:00
Producent: Pioneer DJ

Firma AlphaTheta Corporation udostępniła nową wersję 2.0 oprogramowania firmware dla multiodtwarzacza CDJ-3000 marki Pioneer DJ. Aktualizacja ta zawiera nową funkcję subskrypcyjną, rekordbox CloudDirectPlay, która umożliwia odtwarzanie muzyki przechowywanej w chmurze.

 

 

Nowa generacja odtwarzacza CDJ-3000 miała swoją premierę we wrześniu 2020 roku i od tamtej pory stanowi podstawowy system wielu najlepszych DJ-ów na świecie, zapewniając im znacznie szersze możliwości kreacji, niż kiedykolwiek wcześniej.

Rosnąca popularność usług przechowywania plików w chmurze sprawia, że coraz więcej DJ-ów przechodzi na zarządzanie plikami muzycznymi online; można je bowiem odtwarzać wprost z chmury, co uwalnia użytkownika od konieczności pobierania ich do komputera i eksportowania na urządzenie pamięci masowej USB.

 

[img:3]

 

W ofercie profesjonalnych planów subskrypcji znajduje się też funkcja Cloud Library Sync, która umożliwia użytkownikowi dostęp do biblioteki utworów i jej synchronizację przy użyciu różnych urządzeń, oczywiście z CDJ-3000 na czele.

W chmurze przechowywane są nie tylko nagrania, ale i powiązane z nimi metadane, Takie jak Hot Cues i Memory Cues. Można je edytować z poziomu samego odtwarzacza, jak i za pomocą aplikacji rekordbox dla komputerów PC/Mac, a także urządzeń przenośnych z systemami iOS i Android. Dzięki temu biblioteka zawsze pozostaje w pełni zaktualizowana.

 

[img:1]

 

Aby móc korzystać z funkcji rekordbox CloudDirectPlay, wystarczy podłączyć CDJ-3000 do internetu za pomocą zwykłego przewodu sieciowego i złącza PRO DJ LINK. Najpierw jednak trzeba wyeksportować klucz uwierzytelniający, który zapisywany jest na nośniku USB i pozwala na zalogowanie się do biblioteki wprost z odtwarzacza. W przypadku uszkodzenia lub zgubienia nośnika należy wyłączyć w rekordbox uwierzytelnianie przy jego użyciu i wygenerować nowy klucz, zapisując go na nowym.

 

[img:2]

Miksery DJ

Studio

Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless już w sklepach
Więcej wiadomości