Kontynuacja współpracy Meyer Sound z zespołem Metallica przy nagłośnieniu trasy koncertowej

Kontynuacja współpracy Meyer Sound z zespołem Metallica przy nagłośnieniu trasy koncertowej

13 stycznia 2022, 11:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

W połowie grudnia ubiegłego już roku Metallica świętowała swoją 40. rocznicę czterodniowymi wydarzeniami nazwanymi „San Francisco Takeover”, których kulminacją były dwa koncerty na arenie Chase Center, tylko dla członków fanklubu. Jak w przypadku prawie wszystkich koncertów Metalliki w ostatnich latach, zespół korzystał z nagłośnienia Meyer Sound, aby zapewnić wzmocnienie dźwięku w konfiguracji „in-the-round”.

 

[img:1]

 

Nigdy nie współpracowaliśmy z dostawcą ani producentem, z którym mieliśmy tak bliską relację, jaką mamy z Meyer Sound. Nie są po prostu dostawcami sprzętu, ale prawdziwymi partnerami w tym, co robimy, poczynając od Johna i Helen, rozciągając to na wszystkich, z którymi pracujemy w firmie. 

Dan Braun - Dyrektor kreatywny i scenograf Metalliki

 

Dyrektor ds. optymalizacji systemów w Meyer Sound, Bob McCarthy, był odpowiedzialny za to, aby dźwięk podczas koncertów rocznicowych – w systemie składającym się z 286 głośników – był nizmiennie na wysokim poziomie. Projekt składał się z 10 głównych gron przeplatanych ekranami wideo, z gronami dalekiego zasięgu składającymi się z modułów LEO i LYON oraz gronami "krótkozasięgowymi" złożonymi tylko z modułów LYON.

 

[img:2]

 

Ponadto w sześciu wewnętrznych klastrach downfillowych pracują moduły LEOPARD, z wyjątkiem dwóch klastrów dalekiego zasięgu z trzema LYON-ami każdy. Głęboką reprodukcję basów zapewniało 40 urządzeń niskotonowych 1100-LFC, zaś pasmo sub-basowe (13–30 Hz) odtwarzało 48 elementów niskich częstotliwości VLFC. System był obsługiwany przez firmę rentalową Bay Area UltraSound. 

 

[img:3]

 

Założona w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha, Metallica sprzedała ponad 120 milionów albumów na całym świecie. Zespół otrzymał dziewięć nagród GRAMMY, dwie nagrody American Music Awards i wiele nagród MTV Video Music Awards, a w 2018 roku został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame.

 

[img:4]
Fot. Ralph Larmann
Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2022
Więcej wiadomości