Mikser do podcastu Tascam Mixcast będzie jeszcze bardziej funkcjonalny

Mikser do podcastu Tascam Mixcast będzie jeszcze bardziej funkcjonalny

14 stycznia 2022, 09:00
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Japońska firma Tascam ma ogromne doświadczenie w produkcji zminiaturyzowanych, przenośnych, zintegrowanych mikserów i rejestratorów audio. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przedmiotem pożądania wielu muzyków tworzących w zaciszu domowego studia, był dla wielu czterościeżkowy, oczywiście w pełni analogowy, model Portastudio 244, który w roli nośnika wykorzystywał standardowe kasety magnetofonowe. Dziś w erze podcastów małe miksery posiadają dodatkowe funkcje, pozwalając w szybki i łatwy sposób nagrywać audycje, miksować i streamować do sieci. 

w skrócie:

  • Podstawowym narzędziem dla nowoczesnego podcastera będzie mikrofon USB oraz mikser
  • Tascam Mixcast to niewielkie urządzenie o wielkiej mocy, wyposażone w 4 wejścia mikrofonowo-liniowe
  • Maksymalna ilość obsługiwanych śladów audio to 14 (12 kanałów + miks stereo), 24-bit w formacie wav
  • zapis na karcie SD
  • 8 padów można wykorzystać do wyzwalania jingli
  • Mikser pełni funkcję interfejsu audio
  • Nowy update firmware dodaje kilka ciekawych funkcji (czytaj poniżej)
  • więcej o mikserach i urządzeniach do podcastu na stronie głównej INFOMUSIC.PL

 

Mixcast 4 Podcast Station to urządzenie będące w pewnym sensie spadkobiercą i owocem tych doświadczeń. Jak wskazuje nazwa urządzenia, jest ono przeznaczone przede wszystkim dla twórców podcastów, czyli audycji transmitowanych poprzez platformy internetowe, również w czasie rzeczywistym.

 

[img:1]

Panel główny miksera Tascam Mixcast 4

 

Mixcast 4 wyposażony jest w cztery wejścia mikrofonowo-liniowe na gniazdach combo i wejścia liniowe, działające zamiennie z wejściem TRRS. Sygnały mogą być pobierane także m.in. z portu Bluetooth, a zapisu można dokonywać na nawet czternastu ścieżkach (12 kanałów + miks stereo), w 24-bitowym formacie WAV. Nośnikiem zapisanych danych jest karta SD.

Zarejestrowany i odtwarzany zapis odsłuchiwany jest poprzez cztery równoległe wyjścia słuchawkowe, wyjścia monitorowe oraz liniowe. Osiem podświetlanych padów może służyć do wyzwalania jingli, sygnałów dźwiękowych itp. Urządzenie może też pełnić rolę interfejsu audio USB. Ogólnie mówiąc, Mixcast 4 jest bardzo rozbudowanym narzędziem i daje duże możliwości.

 

[img:2]

Panel tylny, złącza Tascam Mixcast 4

 

Przygotowana najnowsza wersja firmware’u 1.20 wprowadza kilka istotnych usprawnień. Po pierwsze, możliwość włączenia globalnego efektu, np. pitchshiftera, na wszystkich czterech wejściach mikrofonowych. Po drugie, możliwość regulacji wzmocnienia sygnału z Bluetooth, USB i liniowego wejścia aux. Trzecim usprawnieniem jest funkcja automatycznego wyciszania wyjść monitorowych w momencie otwarcia toru mikrofonowego, co ma znaczenie w przypadku podcasterów pracujących z użyciem monitorów bliskiego pola.

Jako czwarte novum wprowadzony został odczyt poziomu sygnału w decybelach zamiast dotychczasowej zielono-czerwonej identyfikacji graficznej. Ponadto rozbudowano funkcję duckingu, zaś przyciski w poszczególnych torach mogą teraz pełnić funkcję Jump, zapewniającą szybki dostęp do ustawień kanałów.

 

więcej: www.tascam.eu
Cyfrowe Miksery Pady Kontrolery MIDI USB Rejestracja mobilna USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Studio

Szukasz kaset do Portastudio? Nie musisz. TASCAM 424
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz