Ni to głośnik ni słuchawki. N1 Noveto prezentuje przełomowy głośnik

Ni to głośnik ni słuchawki. N1 Noveto prezentuje przełomowy głośnik

18 stycznia 2022, 11:00
Producent: Noveto

Do tej pory istniały tylko dwa sposoby słuchania muzyki, czy komunikowania się z inną osobą poprzez łącza transmisyjne - z wykorzystaniem głośników lub, zapewniające większą prywatność, korzystanie ze słuchawek. Od teraz, dzięki rewolucyjnej technologii Smart Beaming, jest trzeci sposób, łączący zalety tamtych dwóch rozwiązań i eliminujący większość ich wad, czy niedogodności. Nowe urządzenie N1 firmy Novato emituje spersonalizowany dźwięk. Ale jak?

skrót: 

  • Nowy głośnik emitujące fale dźwiękowe, które adresowane są do wybranego słuchacza
  • Nowa technologia jest przykładem rozwoju dziedziny dźwięku immerysjnego w sektorze konsumenckim
  • Więcej o dźwięku immersyjnym znajdziecie w dziale Nagłośnienie

 

Czym jest zatem N1 firmy Noveto

To urządzenie dla nowoczesnego profesjonalisty, który pracuje w domu lub we wspólnych przestrzeniach biurowych, ceni sobie wygodę i wydajność, a gdy tylko jest to możliwe, używa inteligentnych produktów do komunikacji i interakcji. Niezależnie od tego, czy słuchasz ulubionego podcastu, czy relaksujesz się przy dźwiękach natury w tle, funkcja Smart Beaming tworzy spersonalizowane, zamknięte w "kokonie" wrażenia, podnosząc muzykę, swobodną rozrywkę i podcasty na wyższy poziom, którego nigdy wcześniej nie osiągano.

 

 

A tak dźwięk immersyjny ma do nas dobiegać w praktycce

 

[img:1]

 

Technologia Smart Beaming emituje dźwięki tuż przy uszach, tworząc osobiste wrażenia słuchowe 3D bez przeszkadzania innym - bez konieczności korzystania z głośników lub słuchawek. Wykorzystuje niesłyszalne fale akustyczne (z zakresu ultradźwięków) i kształtowanie wiązki, umieszczając dźwięk tuż poza uszami użytkownika. Fale akustyczne są emitowane za pomocą opatentowanej macierzy przetworników Noveto, która jest kontrolowana przez również opatentowany chipset i oprogramowanie Noveto. Od wewnątrz Proprietary Noveto Transducer Array wygląda jak wiele malutkich głośniczków.

 

[img:3]

 

Moduł czujników 3D i kamera wbudowana w sprzęt lokalizuje i śledzi położenie uszu w czasie rzeczywistym. Poruszając głową w dowolnym kierunku dwie wiązki dźwiękowe podążą za nim. Dźwięk jest słyszalny jak zwykłe fale akustyczne, nie przeszkadzając osobom znajdującym się w pobliżu - osoba stojąca w odległości metra od słuchacza słyszy tylko 10% tego, co w danej chwili dociera do uszu użytkownika N1, czyli cichy szept. Dodatkowo technologia jest w stanie tworzyć przestrzenne dźwięki 3D i może umieszczać dźwięki w dowolnym miejscu w przestrzeni, niezależnie od ruchu głowy.

Na razie brak jeszcze informacji na temat ceny i dostępności nowej technologii firmy Noveto.

 

[img:2]
 
więcej: noveto.com
Systemy konferencyjne Słuchawki Kolumny i głośniki

Pro Audio

Systemy LD Systems DQOR nagłośniły siłownię w Iraku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz