d&b audiotechnik Soundscape pod gwiazdami w Odeonie Heroda

d&b audiotechnik Soundscape pod gwiazdami w Odeonie Heroda

20 stycznia 2022, 11:00
Producent: d&b audiotechnik

Pierwszy wspólny występ na żywo producenta i artysty Briana Eno i jego brata, pianisty i kompozytora Rogera Eno w amfiteatrze Odeon of Herodes Atticus w Grecji został nagłośniony z wykorzystaniem 360-stopniowego systemu d&b Soundscape.

Brian Eno to postać dobrze znana, jako muzyk i producent takich artystów jak David Bowie, U2 czy Talking Heads. Jego niedawna współpraca z bratem, Rogerem Eno, artystą solowym oraz kompozytorem muzyki filmowej i telewizyjnej, zaowocowała pierwszym wspólnym albumem Mixing Colours, projektem, który dał początek temu koncertowi. Ich pierwszy wspólny występ odbył się w przestrzeni plenerowej, w Odeonie Heroda Attyki, odnowionym kamiennym amfiteatrze, pierwotnie zbudowanym w roku 161 naszej ery.

 

[img:1]
Fot. Thomas Daskalakis

 

Ze względu na wiek i wielkość amfiteatru pomyślałem, że prawdziwym wyzwaniem będzie przeanalizowanie, jak dźwięk rozchodzi się w tej przestrzeni i jak poradzimy sobie z zasięgiem i odbiciami. Na szczęście, ponieważ jest to znany, historyczny obiekt, przeprowadzono w nim wiele badań, w tym pełne badanie akustyki, więc mieliśmy świetne informacje niezbędne do pracy.

Chris Hamilton - realizator FOH

 

Hamilton został wcześniej zaznajomiony z systemem Soundscape przez Massimo Carli z BH Audio i zasugerował jego użycie, aby uzyskać odpowiednią moc i przejrzystość dla tego wymagającego miejsca i uczynić to historyczne wydarzenie muzyczne niezapomnianym przeżyciem dla publiczności.

 

Rozmawiałem z kierownictwem o możliwości zrobienia tutaj czegoś naprawdę wyjątkowego i czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił. Wyzwanie polegało na upewnieniu ich, że będzie to proste, łatwe w instalacji i niezawodne – a publiczność nawet nie będzie o tym wiedziała, ale na pewno będzie mogła to usłyszeć. Zdecydowanie podjęliśmy razem ryzyko, ale cieszyłem się pełnym zaufaniem, a wyniki mówiły same za siebie.

Chris Hamilton - realizator FOH

 

d&b Soundscape jest sterowany przez DS100 Signal Engine, procesor systemu audio oparty na potężnej matrycy sygnału z obsługą Dante, zapewniający niezrównaną kreatywność dzięki dwóm modułom oprogramowania En-Scene i En-Space. d&b En-Scene to narzędzie do pozycjonowania obiektów dźwiękowych, pozwalające na indywidualne rozmieszczenie i ruch do 64 obiektów dźwiękowych. Dokładnie przedstawia scenariusze sceniczne, tak aby efektowi wizualnemu każdego obiektu odpowiadał efekt akustyczny. d&b En-Space to wbudowane narzędzie do emulacji pomieszczeń, które tworzy i modyfikuje sygnatury pogłosu dla dowolnej przestrzeni. Te sygnatury pogłosu są emulacjami pochodzącymi z pomiarów akustycznych dziewięciu przestrzeni akustycznych z całego świata o uznanych walorach akustycznych, splątanych w procesorze dźwięku z aktualną akustyką nagłaśnianego obiektu.

 

[img:2]

 

Dla wielu, w tym Hamiltona, był to pierwszy występ od czasu zniesienia ograniczeń, więc oczekiwanie było wysokie. Zarówno sam występ, jak i dźwięk podczas koncertu zostały dobrze przyjęte przez fanów i zespół.

 

Po koncercie wszyscy promienieli i mówili, jak dobrze to brzmiało. Przyszłość dla mnie należy od narzędzi dźwięku przestrzennego, takich jak Soundscape. Soundscape pomógł mi zbudować nie tylko odpowiednią głośność, ale także rozmieszenie i ruch obiektów na scenie. Przejrzystość, jaką uzyskujesz w porównaniu ze standardową konfiguracją L/R, jest cudowna. To zdecydowanie coś, co chcę w przyszłości wprowadzić na większej liczbie koncertów z innymi artystami.

Chris Hamilton - realizator FOH

 

Zobacz także: Immersyjny system dźwiękowy d&b Soundscape w Teatrze Muzycznym w Gdyni

[img:3]

 
Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

d&b audiotechnik d&b audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud Audio Sp. z o.o.

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Pro Audio

Systemy LD Systems DQOR nagłośniły siłownię w Iraku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz