James Hetfield & ESP prezentują nową sygnaturę

James Hetfield & ESP prezentują nową sygnaturę

1 lutego 2022, 11:00
Producent: ESP

Współpraca Jamesa Hetfielda oraz ESP to na prawdę trwała relacja i sięga końcówki lat 80-tych. Kolejnym owocem tego mariażu jest najnowsza odsłona modelu Snakebyte, dostępnego zarówno w wersji LTD jak i ekskluzywnego ESP Custom Shop. 

 

 

James Hetfield Snakebyte 2022 to najnowsza odsłona instrumentu powstałego we współpracy z Jamesem Hetfieldem, liderem zespołu Metallica. Sygnowana przez Papę Heta gitara dostępna jest zarówno w ekskluzywnej wersji ESP Custom Shop jak i bardziej osiągalnej budżetowo LTD.

Konstrukcja ta to sprawdzona mieszanka mahoniowego korpusu oraz szyjki, wraz z hebanową podstrunnicą na którą nabito 22 progi extra-jumbo. Jak na mistrza gry rytmicznej przystało, instrument stroi perfekcyjnie dzięki blokowanym kluczom Sperzel oraz mostkowi TonePros locking TOM bridge.

 

[img:2]

 

Silnikiem Snakebyte'a (Papa Het swoją drogą jest fanem podrasowanych fur) jest od dekad zestaw przetworników EMG, podczas gdy wykończenie gitary jest ukłonem do innej pasji tego legendarnego muzyka, mianowicie do polowań. Wzór kamuflażu zaczerpnięty został z produktów do polowania firmy KUIU, których używa głos i gitara czwórki z San Fransisco. 

 

[img:3]
 
Elektryczne Gitary

Gitara

Prosty i skuteczny octa-fuzz od EHX
Więcej wiadomości