Gitarowe dziwolągi: Ibanez & Steve Vai prezentują Hydrę!

Gitarowe dziwolągi: Ibanez & Steve Vai prezentują Hydrę!

28 stycznia 2022, 11:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Ibanez

Trudno znaleźć instrument, który bardziej wpisywałby się w tematykę gitarowych dziwolągów. Ibanez Hydra zawiera w sobie elementy kilku instrumentów strunowych oraz łączy tak diametralnie różne technologie jak regulatory lampy katodowej oraz... gniazdo ethernet w jednym instrumencie. 

Ibanez Hydra jest... no właśnie... jest kilkoma instrumentami na raz. Mamy tu trzy gryfy (gitara 7-strunowa, gitara 12-strunowa oraz 4 strunowy bas) plus 13-strunową harfę. Przetworniki? Od wyboru do koloru: single-coil, humbucking, piezoMIDI oraz (w końcu to wiosło Vai'a!) sustainer.

  

[img:2]

Właściwie nie ma sensu pisać o tym unikalnym potworku, zachęcamy do obejrzenia prezentacji, w tle której wybrzmiewa utwór Teeth Of The Hydra, pochodzący z najnowszego albumu wirtuoza pt. "Inviolate". Jak nie trudno się domyśleć, można tam usłyszeć tytułową Hydrę w akcji. 

 

[img:1]
 
Elektroakustyczne Basowe Pozostałe instr. strunowe Elektryczne Gitary

Gitara

Nowa, rewolucyjna seria wzmacniaczy od Blackstar
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz