DynaCaster - Aktywny mikrofon dynamiczny od sE Electronics

DynaCaster - Aktywny mikrofon dynamiczny od sE Electronics

9 lutego 2022, 11:00
Producent: sE Electronics

W ofercie firmy sE Electronics pojawił się DynaCaster - interesujący mikrofon dynamiczny, a właściwie, można chyba tak powiedzieć, w pewnym sensie „hybrydowy”. W podstawowym trybie pracuje bowiem jak konwencjonalny „dynamik”, ale tryb aktywny, który włącza się po podaniu zasilania fantomowego 48V, pozwala zrobić użytek z pokładowego przedwzmacniacza Dynamite.

zobacz także nasze poradniki: 

 

Korzyść z takiej konfiguracji jest dwojaka. Po pierwsze, zyskuje się 30 dB dodatkowego wzmocnienia, a po drugie, dzięki dwóm trzypozycyjnym przełącznikom, możliwość wyboru sześciu różnych charakterystyk częstotliwościowych. Pierwszy przełącznik pozwala bowiem podbić lub podciąć bas, albo też zachować neutralność mikrofonu w zakresie jego przetwarzania. Drugi przełącznik działa podobnie w odniesieniu do wysokich tonów, tyle że oprócz ustawienia neutralnego umożliwia jedynie dwustopniowe podbicie góry.

 

 

 

[img:4]

 

Pracująca w DynaCasterze kapsuła DMC8 o nerkowej charakterystyce kierunkowej predestynuje mikrofon do zastosowania w przetwarzaniu głosu – przy nagrywaniu wokalu, realizacji podcastów i transmisji live – ale nie tylko. Bazuje na magnesie neodymowym, zaś cewka nawinięta jest z drutu aluminiowego. Membrana chroniona jest przed zgłoskami wybuchowymi trzywarstwową Mikrofon przetwarza pasmo 20 Hz – 19 kHz.

 

[img:2]

 

Obudowa mikrofonu jest całkowicie metalowa, a zintegrowany z nią został uchwyt statywowy, w którym też znajduje się gniazdo XLR z pozłacanymi stykami. „Na wagę” mikrofon sprawia wrażenie bardzo solidnego i wzbudza zaufanie – całość waży 850 gramów.

Wedle informacji dostępnych w Internecie, sugerowana cena DynaCastera w Europie to 269 euro.

 

[img:3]
 
Mikrofony Dynamiczne Pojemnościowe
ANNY 10 - wszystkomająca aktywna paczka od LD Systems
Więcej wiadomości