Słuchawki Shure SRH – Krótki przewodnik po zmianach w serii słuchawek nausznych

Słuchawki Shure SRH – Krótki przewodnik po zmianach w serii słuchawek nausznych

9 lutego 2022, 09:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Firma Shure, wprowadzając odświeżone modele słuchawek SRH440A i SRH840A, zdecydowała się również na przeprowadzenie kilku zmian w pozostałych modelach z serii SRH. Zaprzestanie produkcji ma na celu uproszczenie linii produktowej i pozwoli użytkownikom końcowym na wybranie opcji lepiej odpowiadającej ich potrzebom. Jakie więc są różnice między nowymi modelami z oznaczeniem „A”, a ich poprzednikami?

 

[img:6]

 

Modele wycofane z produkcji

 

[img:10]
Model SRH440 jest zastępowany przez SRH440A, model SRH840 jest zastępowany przez SRH840A

 
  • Słuchawki SRH550DJ oraz 750DJ zostają wycofane z produkcji i nie będą posiadały bezpośredniego zamiennika,
  • Słuchawki SRH940 i SRH1440 zostają wycofane z produkcji i nie będą posiadały bezpośredniego zamiennika.

 

Komfort, trwałość i wygląd

W nowych słuchawkach wprowadzono szereg ulepszeń, nie zmieniając ich DNA, które sprawia, że słuchawki Shure SRH są uwielbiane zarówno przez profesjonalistów, jak i entuzjastów dobrego brzmienia. Największe zmiany w nowych modelach to znacząca poprawa komfortu, trwałości, wagi oraz wyglądu.

 

[img:7]
 

Nowy, wzmocniony metalem pałąk na głowę

Całkowicie przeprojektowana konstrukcja zapewnia zrównoważony nacisk na głowę, aby móc długo i wygodnie korzystać ze słuchawek. Zmieniono materiały, aby poprawić trwałość – w tym zupełnie nowy, wzmocniony metalem pałąk, który został wyściełany miękką tkaniną, co pozwoli wytrzymać rygorystyczne codzienne użytkowanie – i uczynić słuchawki jeszcze wygodniejszymi.

Nowa, niskoprofilowa konstrukcja doskonale się prezentuje i dopasowuje do kształtu głowy, dzięki czemu słuchawki świetnie nadają się do podcastingu, transmisji na żywo i do studia. Pod względem akustycznym nowe modele mają podobną charakterystykę dźwiękową do swoich poprzedników – ale z kilkoma ulepszeniami: niższymi zniekształceniami harmonicznymi dzięki ręcznie wyselekcjonowanym przetwornikom, aby zapewnić czystą, spójną i neutralną reprodukcję dźwięku.

 

Jak będzie wyglądać nowa linia słuchawek SRH?

[img:5]
 

Shure SRH240A

Słuchawki SRH240A zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szerokiego zakresu częstotliwości z pełnym basem oraz czystą górą. Są one przeznaczone do ogólnych zastosowań.

 

Shure SRH440A

Profesjonalne słuchawki studyjne SRH440A posiadające szczegółową charakterystykę częstotliwościową z dokładnym odwzorowaniem dźwięku do podcastów, studia domowego i odsłuchu przy edycji/miksowania. Spójne i wyrównane brzmieniowo zapewniają bardzo dokładną reprodukcję nagrań, dzięki czemu idealnie nadają się do profesjonalnych produkcji podczas podcastu lub sesji nagraniowej. Zwiększona izolacja od otoczenia, dołączony prosty kabel i wysokiej jakości materiały sprawiają, że doskonale nadają się również do wideo.

 

Shure SRH840A

Opracowane w celu zapewnienia precyzyjnego i dobrze wyrównanego dźwięku, nowe profesjonalne słuchawki monitorujące SRH840A są zoptymalizowane pod kątem szczegółowego odsłuchu i monitorowania studyjnego. Precyzyjnie dopasowane pasmo przenoszenia i 40-milimetrowe dynamiczne przetworniki neodymowe zapewniają bogate basy, czyste średnie i rozszerzone tony wysokie. Szeroki, wyściełany pałąk i składana konstrukcja w połączeniu z trwałością Shure zapewniają najwyższy komfort.

 

Shure SRH1540

Bazując na ponad 85 letnim doświadczeniu na profesjonalnym rynku audio, zamknięte słuchawki SRH1540 zapewniają światowej klasy jakość dźwięku, komfort i trwałość dla najbardziej wymagającego grona odbiorców profesjonalnych, muzyków i audiofilów. Opracowany z wysokiej jakości materiałów z zastosowaniem precyzyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, SRH1540 wykorzystuje 40 mm neodymowe przetworniki dla niezwykle realistycznego obrazu dźwiękowego z ciepłym basem i wyrazistą górą.

 

Shure SRH1840

Shure SRH1840 to słuchawki z otwartym tyłem, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz z największą starannością. Są one idealnie przystosowane do profesjonalnego nagrywania, masteringu oraz odsłuchu klasy audiofilskiej.

 

[img:1]

 

Skąd mam wiedzieć, jaki model słuchawek powinienem wybrać?

Ponieważ oba nowe modele – SRH440A i 840A zostały zaprojektowane z myślą o maksymalizacji wydajności akustycznej w swoich przedziałach cenowych, wiele zależy od budżetu i konkretnych potrzeb lub zastosowań:

 
[img:2]  
Studio lub zespół
Jeśli potrzebujesz kilku zestawów słuchawek do wykorzystania w studio, SRH440A zapewnią doskonałą jakość i dostarczą wykonawcom w pełni brzmiący miks w przystępnej cenie.
[img:3]  
Podcasty
Do monitoringu podczas podcastu idealnie sprawdzą się oba modele, zapewniając komfort uczestnikom i wyglądając bardzo dobrze w kamerze. Do mowy i dialogu SRH840A mogą być aż nadto wystarczające, więc para słuchawek SRH440A jest świetną opcją.
[img:4]  
Nagrywanie i produkcja
Jeśli regularnie nagrywasz, miksujesz lub produkujesz muzykę, zwiększony poziom szczegółowości modelu SRH840A pomoże Ci w podejmowaniu odpowiednich decyzji. Szerokie pasmo częstotliwości zapewni kontrolę nad miksem.
 
 
więcej: www.shure.pl
Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Nowa konsoleta cyfrowa od Tascam: Sonicview 24
Więcej wiadomości