Szwed SWD wybrał monitory JBL Professional 104-BT

Szwed SWD wybrał monitory JBL Professional 104-BT

25 lutego 2022, 10:00
Producent: JBL
Dystrybucja: ESS Audio

Większość fanów polskiego hip-hopu zna legendarne Hemp Studio, którego założycielami są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD). Tutaj powstają najlepsze kawałki słynnych artystów, takich jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych. Producentem wielu utworów jest Szwed SWD. To powiedział na temat kompaktowych monitorów referencyjnych JBL Professional 104-BT:

 

W ostatnim czasie zdecydowałem się ruszyć ze studia, żeby pracować nad miksami i tworzyć muzykę zdalnie. Z pomocą przyszły do mnie monitory JBL 104-BT, które wziąłem na testy od kolegów z ESS Audio. Są to małe, kompaktowe, dobrze wykonane monitory, które swoim brzmieniem mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Oczywiście na razie sprawdzałem je w warunkach polowych.

Mają całkiem ładną i klarowną górę. Bas - docelowo nie ma go dużo powiedziałbym, że jest optymalny, co przy miksach jest bardzo pomocne. Jedynym małym minusem tych monitorów jest wylot powietrza bas-refleksu z tyłu, co nie pozwala ustawić ich blisko ściany, ale to wynika z ich konstrukcji. Kolejne spostrzeżenia przedstawię w najbliższym czasie, po testach w studiu nagraniowym.

Arkadiusz Szwed - Szwed SWD

 

[img:1]

 

Kompaktowe monitory referencyjne JBL 104-BT to doskonałe uzupełnienie serii JBL One Series. Końcówka -BT zdradza, że „na pokładzie” popularnych 104-ek jest Bluetooth 5.0, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Na przednim panelu monitora obok regulacji głośności pojawił przełącznik pozwalający na wybór źródła. Do wyboru mamy: Bluetooth, AUX, RCA, TRS albo wszystkie na raz. Dostępne jest też wyjście słuchawkowe wyciszające automatycznie pracę głośników.

 

[img:2]
JBL 104-BT posiadają 4.5-calowy przetwornik ze współosiowo umieszczonym 19-milimetrowym tweeter’em, 60W wzmacniacz klasy D i generują imponujące, jak na swój rozmiar, niskie częstotliwości o 60Hz. Cieszące się doskonałą opinią wśród realizatorów dźwięku współosiowe monitory bliskiego pola JBL 104 to ponad siedem dekad doświadczenia inżynierów JBL Professional, gwarantujące najprawdziwsze brzmienie i najdokładniejszy dźwięk w swojej klasie. Idealnie nadają się do nagrywania muzyków, producentów, podcastów i vlogerów, a także profesjonalnych inżynierów dźwięku poszukujących dokładnego przenośnego odsłuchu z opcją przesyłu za pomocą Bluetooth.

 

[img:3]
 
więcej: jblpro.com
aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Studio

Sennheiser i Neumann wyróżnieni na TEC Awards 2022
Więcej wiadomości