Najmocniejszy i najmniejszy projektor na świecie od Epson

Najmocniejszy i najmniejszy projektor na świecie od Epson

28 lutego 2022, 12:00
Producent: Epson
Dystrybucja: VIDIS SA

Epson to jeden z największych na świcie producentów drukarek, ale też i projektorów. Ostatnio wprowadzili na rynek sześć nowych urządzeń z wymiennymi obiektywami serii PRO o jasności od 13 000 do nawet 20 000 lumenów dla tego samego koloru. Są one o około 64% mniejsze u 50% lżejsze od swoich poprzedników.

w skrócie:

  • Nowe projektory 3LCD EPSON EB-PU2220B i EB-PU2120W mogą idealnie sprawdzić się w produkcjach live ze względu na jasność do 20 000 lumenów jak i rozmiar
  • Uszczelniony silnik optyczny, chroni to przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami psującymi obraz
  • Rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) o przekątnej do 1000 cali oraz proporcjach 16:10
  • Wbudowana technologia poprawiania rozdzielczości 4K Pixel-shifting
  • Kontrast: 2000:1
  • Obiektyw wyposażony w soczewki o ultrakrótkim rzucie i zerowym przesunięciu
  • Łączność: USB, VGA, HDMI, DVI oraz Ethernet
  • Dostepność: maj 2022
  • więcej o projektorach znajdziesz w dziale Systemy AV (Projektory)

 

Nowy projektor EB-PU2220B

[img:1]

Ze względu na rozrastający się segment rynku projektorów o jasności około 20 000 lumenów, nowe projektory od Epson mogą stać się punktem odniesienia pod względem jakości i elastyczności w instalacjach do produkcji na żywo. Znaczne zmniejszenie wagi i rozmiaru w porównaniu do poprzedników upraszcza konfigurację oraz montaż urządzeń, bez niepotrzebnych kompromisów na wydajności.

Nowe projektory 3LCD posiadają całkowicie uszczelniony silnik optyczny, chroni to przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami psującymi obraz, a także pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) o przekątnej do 1000 cali oraz proporcjach 16:10. Dodatkowo wbudowana jest technologia poprawiania rozdzielczości 4K Pixel-shifting zachowując przy tym kontrast charakterystyczny dla tych urządzeń 2000:1, a także pozwala uzyskać jasność 20 000 lumenów zarówno dla bieli jak i koloru. Pozostałe modele oferują, dwie wersje po 13 000 lumenów oraz dwie po 16 000 lumenów. Wszystkie urządzenia dostępne będą od maja.

[img:2]

Każdy z nowych modeli kompatybilny jest z dziewięcioma wymiennymi obiektywami od Epson, wyposażone są one w soczewki o ultrakrótkim rzucie i zerowym przesunięciu, co nadaje instalacjom większej elastyczności. Funkcje takie jak dopasowanie do ekranu, zmiękczenie lub nakładanie krawędzi oraz kalibracja kolorów dostępne są poprzez opcjonalne dołączenie kamery, aby wspomóc instalacje wykorzystujące wiele projektorów.

Łączność z urządzeniem odbywać się może poprzez złącza typu USB, VGA, HDMI, DVI oraz Ethernet. Model EB-PU2120W nie zawiera przesłony ani wejścia/wyjścia SDI, ale model EB-PU2220B zawiera wejście i wyjście 3G-SDI, co pozwala na połączenie szeregowe wielu jednostek.

Firma Epson określa jakość, w tym jasność swoich projektorów, zgodnie ze standardami określonymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną i Międzynarodowy Komitet Metrologii Wyświetlaczy, tak aby umożliwić swoim klientom świadomy wybór.

[img:4]

więcej: www.vidis.pl
Projektory Multimedia

Gdzie kupić?

Epson Epson epson.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Epson rozwiń listę sklepów

BayArena w Leverkusen nagłośniona systemami CODA Audio
Więcej wiadomości