System konferencyjny Shure Microflex: Ma być prosto i bez ograniczeń!

System konferencyjny Shure Microflex: Ma być prosto i bez ograniczeń!

10 marca 2022, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

System Shure Microflex Complete Wireless (MXCW), pierwotnie przeznaczony do zastosowań w rządowych i korporacyjnych salach konferencyjnych, staje się popularnym wyborem dla konferencji i wydarzeń hybrydowych, gdzie jakość dźwięku jest niezbędna do zaangażowania zarówno uczestników będących na miejscu, jak i zdalnych. 

System jest prosty we wdrożeniu z wykorzystaniem tylko jednego kabla, za pośrednictwem bezprzewodowego punktu dostępowego, wykorzystując szyfrowane, globalnie wolne od licencji pasmo RF. Dodatkowo system automatycznie wykrywa i unika wszelkich zakłóceń RF, zapewniając nieprzerwaną jakość dźwięku.

Elementy systemu Shure Microflex Complete Wireless:

 • Pulpit bezprzewodowy MXCW640
 • Access point MXCWAPT
 • Mirofony konferencyjne na gęsiej szyji
 • Mikrofony typu shotgun MXC406 / MS
 • Akumulator SB930
 • Ładowarka zbiorcza MXCWNCS
 • Oprogramowanie do zarządzania systemem konferencyjnym
  • Aplikacja do programowania kart NFC
  • Device Discowery - scan urządzeń w sieci wirtualnej 
  • SUU (aplikacja do aktualizacji oprogramowania
  • InteliMix Room (programowy procesor do wideokonferencji)
 • więcej o systemach konferencyjnych

 

Jak działa Microflex Complete Wireles (video)?

 

Peter James
wiceprezes ds. globalnej sprzedaży pro audio w Shure

Branża eventowa stanęła w obliczu kilku wyzwań w ciągu ostatnich dwóch lat. W tym czasie widzieliśmy, jak organizatorzy imprez wybierali Microflex Complete Wireless jako najlepsze rozwiązanie audio do bezpiecznej i skutecznej obsługi imprez na żywo, niezależnie od warunków akustycznych. Jedna osoba w ciągu kilku minut może skonfigurować system MXCW i mieć gotowy do użycia kompletny, profesjonalny system audio. Bez poświęcania niezawodności lub jakości dźwięku, MXCW może zapewnić naturalną komunikację w przypadku wydarzeń w formacie wirtualnym, bezpośrednim lub mieszanym.

 

Shure Microflex Complete Wireless

Przykładowe spotkanie z wykorzystaniem systemu konferencyjnego Shure Microflex Complete Wireless 

Składający się z uniwersalnej bezprzewodowej jednostki konferencyjnej z mikrofonem, głośnikiem i konfigurowalnym ekranem dotykowym LED, MXCW można łatwo skonfigurować bez konieczności dokonywania inwazyjnych instalacji i bez ograniczeń charakterystycznych dla skomplikowanych systemów przewodowych. Shure Microflex Complete Wireless jest prosty we wdrożeniu z wykorzystaniem tylko jednego kabla, za pośrednictwem bezprzewodowego punktu dostępowego, wykorzystując szyfrowane, globalnie wolne od licencji pasmo RF. Dodatkowo system automatycznie wykrywa i unika wszelkich zakłóceń RF, zapewniając nieprzerwaną jakość dźwięku.

Microflex Complete Wireless

Jednostki mogą być strategicznie rozmieszczone, aby przestrzegać protokołów bezpieczeństwa, jednocześnie umożliwiając uczestnikom zdystansowanym społecznie aktywny udział w rozmowie. Zdalni uczestnicy mogą w równym stopniu poczuć się częścią wydarzenia, poprzez połączenie wysokiej jakości dźwięku systemu MXCW z transmisją na żywo i oprogramowaniem do spotkań online.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów, MXCW oferuje tryb głośnomówiący, który umożliwia prowadzenie rozmów bez wysiłku i bezdotykowo. W trybie głośnomówiącym mikrofony uczestników są automatycznie aktywowane głosem bez konieczności naciskania fizycznego przycisku. Gdy uczestnik przestaje mówić, jego mikrofon się wyłącza.

 

Zobacz także:

Video prezentacja systemu konferencyjnego Shure Microflex na targach 

Systemy tłumaczeń językowych Mikrofony, pulpity mikrofonowe Jednostki centralne Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

RDL RU-NMP44 - sieciowy procesor miksujący Dante
Więcej wiadomości