Fractal FC-6 oraz FC-12. Nowe kontrolery nożne dla gitarzystów

Fractal FC-6 oraz FC-12. Nowe kontrolery nożne dla gitarzystów

8 marca 2022, 10:00
autor: Przemysław Rajewski

Czasami liczą się detale. Fractal Audio prezentuje dwa nowe nożne kontrolery (FC-6 oraz FC-12), skonstruowane z myślą o współpracy z modelami Axe-FX III, FM-9 oraz FM3. Spośród wielu atutów tych konstrukcji, niewątpliwie największym jest blisko dwukrotnie większa czcionka na wyświetlaczu. Cóż, nie stajemy się młodsi, wzrok też nam się nie polepsza! 

Fractal FC-6 oraz FC-12

 [img:1]

FC-6 oraz FC-12 to dwa nowe kontrolery nożne w ofercie firmy Fractal Audio, przewidziane do współpracy z modelami Axe-FX III, FM-9 oraz FM3. Największym atutem tych konstrukcji jest dwukrotnie większa czcionka (9.2 mm zamiast 4.6 mm) co w warunkach scenicznych jest atutem nie do przecenienia. Oba modele wykorzystują technologię FASLINK II (kabel XLR) i są wyjątkowo proste do skonfigurowania.

Z tyłu znajdziemy również cztery wejścia do podłączenia pedałów ekspresji oraz dwa do podłączenia innych przełączników nożnych. Dostępna jest również funkcja Mirroring, pozwalająca na skonfigurowanie jednostek na i poza sceną, bez konieczności podwójnego programowania. 

 

Pedały, footswitche Efekty

Gitara

Steve Vai gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu!
Więcej wiadomości