System konferencyjny Yamaha ADECIA certyfikowana przez Microsoft Teams

System konferencyjny Yamaha ADECIA certyfikowana przez Microsoft Teams

9 marca 2022, 10:00
autor: Piotr Sadłoń

Yamaha Music Europe poinformowała, że system ADECIA, zaprojektowany w celu obsługi sal konferencyjnych z dźwiękiem wysokiej jakości, uzyskał certyfikat Microsoft Teams. Rozwiązanie ADECIA zostało certyfikowane dla średnich sal konferencyjnych, co oznacza, że  spełnia najwyższe standardy, dostarczając naturalny, klarowny dźwięk.

ADECIA to innowacyjna rodzina produktów zaprojektowanych w celu zapewnienia kompletnego, konfigurowalnego rozwiązania audio dla każdego miejsca spotkań, konferencji, video konferencji lub nauki.

ADECIA składa się z czterech produktów firmy Yamaha:

1. Sufitowego mikrofonu macierzowego RM-CG,
2. Procesora sygnałowego RM-CR,
3. Głośników liniowych serii VXL.
4. Sprawdzonych od dawna switchy PoE firmy Yamaha

[img:1]

Elementy systemu ADECIA, współpracujące z innymi urządzeniami konferencyjnymi

Mikrofon sufitowy Yamaha ADECIA

Mikrofon sufitowy ADECIA, wyposażony w unikalną technologię dynamicznego śledzenia, wykorzystuje jednocześnie cztery wiązki do automatycznego śledzenia rozmówców w danym pomieszczeniu, zapewniając wychwytywanie rozmów i dostarczanie ich w wysokiej jakości do odległych miejsc, eliminując przy tym niepożądane odgłosy tła.

ADECIA automatycznie wykrywa wszystkie komponenty systemu i konfiguruje je tak, aby były zoptymalizowane pod kątem środowiska akustycznego danego pomieszczenia, uwzględniając lokalizację głośników i mikrofonów, pogłos pomieszczenia i powstawanie echa elektronicznego. Konfiguracja dla danego pomieszczenia odbywa się w czterech łatwych krokach, za pomocą konfiguratora systemu. Dzięki złączom USB, Bluetooth®, Dante i analogowemu ten elastyczny system można wykorzystywać w różnych miejscach, w których odbywają się spotkania, narady czy konferencje.

Dzisiejsza sala konferencyjna musi być elastyczna, prosta w obsłudze i oferować doskonały dźwięk, zarówno uczestnikom spotkania na miejscu, jak i zdalnym. ADECIA wykorzystuje naszą technologię światowej klasy i bogate doświadczenie z globalnymi klientami korporacyjnymi. Dzięki pełnej optymalizacji nasze kompletne i konfigurowalne rozwiązanie audio umożliwia bezproblemową transmisję rozmów z wykorzystaniem usługi Teams, niezależnie od lokalizacji — mówi Marcus-Michael Müller, manager ds. Unified Communications w Yamaha Music Europe.

 

 

Albert Kooiman, dyrektor ds. inżynierii i certyfikacji partnerów Microsoft Teams Devices w firmie Microsoft Corp. dodaje: „W przypadku pracy w trybie hybrydowym bardzo istotne znaczenie ma najwyższa jakość dźwięku. ADECIA, dostarczając do sal konferencyjnych średniej wielkości system oparty na mikrofonach sufitowych i głośnikach liniowych, pozwala wszystkim użytkownikom — i tym będącym na miejscu, i tym zdalnym — cieszyć się najlepszą jakością, jaką może zaoferować usługa Teams”.

 Zobacz video wywiad z Maciejem Błachnio o mikrofonach sufitowych Yamaha

 

[img:2]

 

Systemy konferencyjne Jednostki centralne Systemy tłumaczeń językowych Mikrofony, pulpity mikrofonowe Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości