Bezprzewodowy system konferencyjny ADECIA Wireless Solution firmy Yamaha

Bezprzewodowy system konferencyjny ADECIA Wireless Solution firmy Yamaha

16 marca 2022, 10:00
autor: Piotr Sadłoń

Rozwiązanie do obsługi zdalnych konferencji ADECIA firmy Yamaha weszło w kolejną fazę rozwoju, dzięki nowemu bezprzewodowemu systemowi ADECIA Wireless Solution. Oparte na nowej serii mikrofonów bezprzewodowych RM-W, bezprzewodowe rozwiązanie ADECIA pozwala na wyjątkowo elastyczną i łatwą obsługę konferencji we wszystkich środowiskach profesjonalnych.

System konferencyjny w skrócie:

  • System składa się z nowych mikrofonów bezprzewodowych powierzchniowych
  • Współpraca z punktem dostępowym RM-WAP-8, wyposażonym w Dante i zasilaniem PoE
  • ADECIA wykorzystuje standard DECT i pasmo częstotliwości 1,9 GH
  • Możliwość integracji z głośnikami liniowymi VXL 1-16P i przełącznikiem sieciowym SWR2311-10G
  • Zastosowano DSP, które m.in: szybko usuwa echo oraz pogłos
  • Mikrofony bezprzewodowe oferują około 20 godzin ciągłej pracy oraz stacja ładująca RM-WCH-8 obsługuje jednocześnie ładowanie do 8 urządzeń
  • Czytaj także: System konferencyjny ADECIA z certyfikatem Microsoft Team

 

ADECIA Wireless Solution - bezprzewodowy system konferencyjny

 
[img:1]
 
Seria RM-W wprowadza cztery nowe mikrofony bezprzewodowe: dwa modele powierzchniowe (wszechkierunkowy RM-WOM i kardioidalny RM-WDR) oraz dwie wersje na gęsiej szyjce (RM-WGL z 12-calową gęsią szyjką i RM-WGS z sześciocalową). Mikrofony współpracują z ośmiokanałowym bezprzewodowym punktem dostępowym RM-WAP-8, wyposażony w Dante i zasilanie PoE dostarczane przez pojedynczy kabel sieciowy. Rozwiązanie bezprzewodowe ADECIA wykorzystuje standard Digital Enhanced Cordless Telecommunications (DECT) i pasmo częstotliwości 1,9 GHz, co oznacza mniejszą możliwość konfliktu przepustowości, dzięki czemu komunikacja jest stabilna i przejrzysta.
 
 
Rozwiązanie bezprzewodowe ADECIA jest używane wraz z istniejącymi profesjonalnymi produktami konferencyjnymi Yamahy (w tym procesorem konferencyjnym RM-CR, głośnikami liniowymi VXL 1-16P i przełącznikiem sieciowym SWR2311-10G), co pozwala na szybką i łatwą konfigurację wysokiej jakości systemów konferencyjnych w szerokim zakresie aplikacji: od sal konferencyjnych i lekcyjnych po otwarte przestrzenie biurowe i sale wykładowe.
 
Zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP), w tym szybkie usuwanie echa i usuwanie pogłosu, zapewnia najlepszą jakość mowy w całym systemie, dzięki czemu każde słowo jest wyraźnie słyszalne.
 
[img:2]
 
Oprócz wyjątkowej jakości dźwięku i elastycznej konstrukcji systemu, kolejną kluczową zaletą rozwiązania bezprzewodowego ADECIA jest łatwość jego konfiguracji. Kreator konfiguracji internetowego interfejsu użytkownika umożliwia bezproblemową konfigurację, parowanie mikrofonów, kierowanie wiązkami dźwięku i inne zarządzanie systemem, prowadząc użytkowników przez prosty proces konfiguracji. Nie ma potrzeby posiadania zaawansowanej wiedzy o dźwięku ani zdolności programistycznych.
 
Wszystkie mikrofony bezprzewodowe serii RM-W po pełnym naładowaniu akumulatora oferują około 20 godzin ciągłej pracy, przy czym stacja ładująca RM-WCH-8 jest w stanie naładować do ośmiu mikrofonów serii RM-W jednocześnie.
 
[img:3]
 
Marcus-Michael Müller
kierownik ds. sprzedaży i marketingu ujednoliconej komunikacji w Yamaha Music Europe
 
Dzięki nowemu rozwiązaniu bezprzewodowemu ADECIA Wireless Solution i systemom mikrofonów bezprzewodowych RM-W kontynuujemy poszerzanie rodziny rozwiązań konferencyjnych ADECIA. Wyznaczyliśmy sobie jasny cel, aby zapewnić najwyższą profesjonalną jakość dźwięku połączoną z łatwą konfiguracją na potrzeby konferencji biznesowych w dowolnej przestrzeni. Ale to nie wszystko. Oprócz rozwiązań ADECIA zapewniających najlepszą jakość dźwięku nasi partnerzy mogą tworzyć niestandardowe systemy konferencyjne z mikrofonami serii RM i innym sprzętem Yamaha Pro Audio.
 
 [img:4]
 
[img:5]
Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy tłumaczeń językowych Jednostki centralne Systemy konferencyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości