Sennheiser IE 600. Kto powiedział, że te słuchawki są tylko dla audiofila?

Sennheiser IE 600. Kto powiedział, że te słuchawki są tylko dla audiofila?

18 marca 2022, 08:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Czy tylko audiofile sięgają po słuchawki z najwyższej półki? Nie. W świecie muzyków i realizatorów jakość dźwięku jest również tematem bezdyskusyjnym. Wiedzą o tym producenci sprzętu i dlatego puszczają oko zarówno w kierunku rynku konsumenckiego jak i pro audio. Powodem tak przydługiego wstępu jest fakt premiery słuchawek dokanałowych Sennheiser IE 600 które, patrząc na cenę 3599 zł mogłyby niektórych przestraszyć, jednak wgłębiając się w szczegóły tego produktu rozumiemy skąd ona się bierze.

Kosmiczna technologia Sennehser IE 600

[img:3]

Dzięki niezwykle zaawansowanej technologii, wykorzystanej do produkcji tych słuchawek, jak twierdzi producent, udało się stworzyć produkt, który zapewnia nieprawdopodobnie naturalny dźwięk. Dzięki opatentowanemu procesowi drukowania 3D, obudowy IE 600 zostały wykonane z amorficznego cyrkonu ZR01 – metalu o podobnej do szkła strukturze atomowej, która nadaje mu trzykrotnie większą twardość i odporność na zginanie w porównaniu z wysokogatunkową stalą.

[img:2]

Amorficzny cyrkon ZR01 — poza zastosowaniem w produktach ultrawysokiej jakości, takich jak IE 600 — jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle kosmicznym. Został użyty, między innymi, do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość w ekstremalnych warunkach. Dzięki wielu skomplikowanym procesom obróbki uzyskuje się piękne wykończenie powierzchni obudowy słuchawek, które są wyjątkowo odporne na korozję i zarysowania. To gwarantuje, że IE 600 będą służyły przez wiele lat, a ich charakterystyczny, doskonały wygląd pozostanie bez zmian.

[img:4]

 [img:1]

Made in Germany...

IE 600 powstają podczas drobiazgowego procesu produkcyjnego, który jest znakiem rozpoznawczym rodziny audiofilskich słuchawek Sennheiser IE. Zostały zaprojektowane w Niemczech, a produkowane są w najnowocześniejszych fabrykach produkcyjnych przetworników Sonova Consumer Hearing w Irlandii, zgodnie z najwyższymi standardami. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych tego typu na świecie i ma jeden cel: przewyższenie oczekiwań audiofilów w zakresie wykonania.

 

Jak można określić brzmienie IE 600?

Z racji premiery, nie mieliśmy słuchawek w rękach i uszach, zatem możemy bazować na informacji producenta, która brzmi:

Równie charakterystyczna jest jakość dźwięku IE 600 połączona z innowacyjną konstrukcją obudowy i precyzyjnie uformowanymi komorami rezonatorów. Słuchawki przybliżają słuchacza do muzyki, pozwalając odkryć nowe akcenty i szczegóły. Podwójne komory rezonatorów są kluczem do wysokiej jakości dźwięku: precyzyjnie ukształtowane z zachowaniem ścisłych tolerancji, sprawiają, że nawet najdrobniejsze tekstury muzyki są słyszalne, jednocześnie eliminując rezonanse maskujące, które – w przypadku miniaturowych słuchawek – mogą przesłaniać wyższe częstotliwości.

IE 600 osiągają wyjątkową, praktycznie wolną od zniekształceń reprodukcję muzyki, dzięki pojedynczemu 7-milimetrowemu przetwornikowi Sennheiser TrueResponse, odpowiedzialnemu za bardzo szeroki zakres częstotliwości i bardzo niskie zniekształcenia tych słuchawek. IE 600 zostały dostrojone w celu uzyskania neutralnego tonalnie,  bliskiego i emocjonalnego dźwięku. Zapewnia to realistyczne brzmienie, które jest szczególnie wyraziste podczas występów wokalnych. System akustyczny został również zoptymalizowany pod kątem uzyskania stromego nachylenia basów, co zapewnia potężną, ale szybką i dokładną reprodukcję niskich częstotliwości.

 

Co w zestawie ze słuchawkami?

IE 600 oferują mocny dźwięk w małej, ergonomicznej konstrukcji. Pozłacane złącza MMCX są osadzone w obudowie, co zapewnia większą stabilność. Są kompatybilne z kablami 4,8 mm i mniejszymi, co umożliwia słuchaczom podłączenie do szerokiej gamy źródeł dźwięku, a także komponentów hi-fi z symetrycznymi wyjściami. 

 

  • Słuchawki douszne IE 600
  • Niesymetryczny kabel wzmocniony para-aramidem ze złączem 3,5 mm
  • Symetryczny kabel wzmocniony para-aramidem ze złączem 4,4 mm
  • 3 pary silikonowych adapterów dousznych (S, M, L)
  • 3 pary piankowych adapterów dousznych (S, M, L)
  • Etui klasy premium
  • Klips do kabla, narzędzie do czyszczenia
  • Pudełko z podpisanym certyfikatem i instrukcją obsługi


Aby umożliwić wybór pomiędzy symetrycznymi i niesymetrycznymi kablami wzmocnionymi para-aramidem, do modelu IE 600 dołączone są zarówno rozmiary 3,5 mm, jak i 4,4 mm. Dwa różne rodzaje końcówek dousznych — z silikonu i pianki z pamięcią kształtu — dostarczane w trzech rozmiarach zapewniają wygodne dopasowanie do każdego ucha, a elastyczne, regulowane zaczepy na uszy dodatkowo zwiększają komfort podczas długich sesji odsłuchowych.

Sennheiser IE 600 będą dostępne w Polsce w marcu 2022 roku w katalogowej cenie 3599 PLN.

[img:5]

 

Kompaktowe do muzyki High End Słuchawki konsumenckie Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Nowa konsoleta cyfrowa od Tascam: Sonicview 24
Więcej wiadomości