[NEW] Novox NC1. Ulubiony mikrofon USB Youtuberów i podcasterów po liftingu

[NEW] Novox NC1. Ulubiony mikrofon USB Youtuberów i podcasterów po liftingu

29 marca 2022, 09:00
Producent: Novox

Mikrofon USB Novox NC1 znany jest doskonale przez Youtuberów, wokalistów, autorów podcastów. Doczekał się liftingu. Choć wydaje się, że poprzednikowi niczego nie brakowało to jednak producent podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. Zmiana dotyczy głównie designu, ale także podstawowej zmiany portu na nowoczesny USB-C. 

[img:2]

Novox NC1 w skórcie:

 • Bezproblemowa łączność Plug & Play z Windows, MacOS i konsolami do gier wyposażonymi w USB – bez potrzeby instalacji sterowników lub posiadania drogich interfejsów audio. Mikrofon jest gotowy do użycia w ciągu kilku sekund od podłączenia przez USB.
 • Opcjonalne dedykowane akcesoria, takie jak statyw tripod, ruchome ramię wysięgnika, pop filtr czy specjalne uchwyty antywstrząsowe umożliwiają wykorzystanie Novox NC1 w praktycznie każdym otoczeniu.
 • Ultra szerokie pasmo przenoszenia od 30 Hz do 18 kHz gwarantuje czyste i dynamiczne odzwierciedlenie przechwytywanego sygnału – zarówno głosu, jak i muzyki.
 • Kabel USB i standardowy statyw tripod w zestawie
 • Nowoczesny, szwedzki design
 • Zobacz także video test Novox NC-X 
 • PORADNIK: Najlepsze mikrofony do podcastu

 

[img:1:R]Co powoduje, że stosunkowo młoda marka Novox trafia do coraz szerszego grona zwolenników?

Jak przekonuje producent ich sprzęt sprawdza się zarówno dobrze na papierze jak i w praktyce. Mikrofony Novox USB stały się szczególnie popularne w czasie pandemii, gdzie wielu twórców podcastów, graczy, ale przede wszystkim użytkowników aplikacji do komunikacji jak m.in. Skype, Microsoft Teams, wykorzystało NC1 do codziennej pracy. To właśnie model NC1, z uwagi na swoją atrakcyjną cenę, jak i jakość brzmienia przemówił do tysięcy użytkowników. 

Ostatnio przeszedł solidny lifting, w związku z czym pojawia się pytanie – czy wciąż warto się na niego zdecydować? Co dokładnie zmieniło się w mikrofonie docenionym zarówno przez branżowych recenzentów, jak i użytkowników?

 

Zacznijmy jednak podstawowych parametrów mikrofonu USB NC1

 

maks. SPL 120 dB

Charakteryzuje się niskimi szumami oraz nieszczególną wrażliwością na wyższe poziomy SPL (maksymalny SPL wynosi 120 dB). Nie uwypukla basu, a co za tym idzie: nie generuje dodatkowej pracy w momencie kompresji sygnału. Brzmienie NC1 jest lekko nosowe – bardzo dobrze sprawdza się w przypadku nagrywania głosu. Przejaskrawienia w zakresie wyższego środka właściwie nie istnieją, co mocno wyróżnia go na tle innych mikrofonów z tej półki cenowej.

Łatwe podłączenie bez zasilania

Kolejną zaletą Novoxa NC1 jest fakt, że użytkownik może zapomnieć o konieczności posiadania przedwzmacniacza lub zasilania fantomowego 48 V. Podłączasz mikrofon do komputera lub telefonu i po chwili działa. Tak, to takie proste.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie masz akurat zasilania – nie ma problemu. Dzięki połączeniu USB, Novox NC1 popracuje na energii pozyskiwanej z laptopa albo z innego urządzenia. Niepotrzebny jest także filtr przeciwpodmuchowy. Brak tych wszystkich dodatków oznacza jedno: wydasz mniej pieniędzy, a i tak otrzymasz możliwość nagrywania w studyjnej jakości.

Możliwość nagrania audio bezpośrednio do telefonu

W dolnej części mikrofonu znajduje się wejście USB-C. Jeżeli więc posiadasz telefon z identycznym portem, za pomocą kabla USB-C do USB-C z łatwością połączysz się ze swoim smartfonem i nagrasz na nim dźwięk – choćby przy pomocy systemowego dyktafonu.

Dla osób pracujących w terenie to kapitalna wiadomość! Nie trzeba już nosić ze sobą o wiele mniej poręcznego laptopa i rozkładać go w dziwnych miejscach.

 

[img:3]

Co nowego zatem w mikrofonie NC?

Przede wszystkim w oczy rzuca się smukły, szwedzki design. Nie da się ukryć, że “nowy” NC1 wygląda okazale i perfekcyjnie wpisuje się w obraz tego, co staje przed oczami na hasło “nowoczesne miejsce pracy”. Będzie przy tym prezentować się tak samo dobrze na stanowisku do gry gamingowego streamera, jak i na biurku freelancera łączącego się on-line z klientami lub współpracownikami.

Istotną zmianą jest też wspomniane nowe wejście: odchodzący powoli do lamusa port USB-B został zastąpiony przez USB-C, co znacznie zwiększa możliwości połączenia mikrofonu z innymi urządzeniami.

Specyfikacja NC1

 • Nowoczesny, szwedzki design
 • Najwyższa jakość dźwięku
 • Szybka i łatwa konfiguracja Plug & Play
 • Kompatybilność z: Win7/Win10/Win11/MAC OS
 • Pasmo przenoszenia: 30 Hz – 18 kHz
 • Maksymalny SPL: 120 dB (@ 1 kHz ≤ 1% THD)
 • Częstotliwość próbkowania: 24 bit/192 kHz
 • Czułość: 17 mV/Pa (@ 1 kHz)
 • Kardioidalna charakterystyka kierunkowa
 • Wytrzymała stalowa obudowa
 • W zestawie statyw tripod z uchwytem do montażu mikrofonu, gąbka oraz kabel USB o długości 1,8 m

Zobacz także:

[img:4]

Podcast i home office Instrumentalne Pojemnościowe Mikrofony USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Novox Novox www.novox.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Novox rozwiń listę sklepów

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości