Studio 606 wybrało słuchawki profesjonalne AKG K371

Studio 606 wybrało słuchawki profesjonalne AKG K371

29 marca 2022, 08:00
Producent: AKG
Dystrybucja: ESS Audio

Nowoczesne studio nagraniowe i siedziba nagrodzonego Grammy zespołu Foo Fighters, Studio 606 jest skarbnicą dla audiofilów i fanów muzyki rockowej. Ich inżynierowie dźwięku używają nausznych słuchawek AKG K371 do nagrywania i miksowania.

Specjalizujące się w analogowych metodach nagrywania na taśmę studio, mieści również niestandardową konsolę nagraniową Neve 8028 z Sound City - legendarnego studia, w którym niezliczeni artyści nagrywali niektóre ze swoich najbardziej znaczących dzieł.

 

[img:1]

 

Ponieważ większość zespołów nagrywających w Studio 606 preferuje nagrywanie podczas grania na żywo w jednym pomieszczeniu, studio wymagało wysokiej jakości słuchawek z zamkniętym tyłem, które zapewniłyby wystarczającą izolację akustyczną i zapobiegłyby przenikaniu dźwięku.

Ponadto, aby zapewnić precyzyjny dźwięk podczas nagrywania i miksowania, inżynierowie studia potrzebowali słuchawek o zrównoważonej i niekoloryzowanej charakterystyce częstotliwościowej. Aby spełnić te wymagania, studio zakupiło osiem par słuchawek AKG K371.

 

[img:3]

 

Zazwyczaj muzycy, których nagrywamy, siedzą w pokoju z perkusistą, więc jest głośno. Jest to ogromne pomieszczenie do nagrywania na żywo i jest w nim wiele odbić, więc siedzisz tam i próbujesz zwalczyć dźwięki talerzy i innych elementów. Mieliśmy słuchawki, które były świetne przez długi czas, ale zaczęły się rozpadać i nie były najlepsze w izolowaniu dźwięków.

Jeśli ktoś puszczał w słuchawkach ścieżkę dźwiękową lub muzykę, słychać ją było w całym pomieszczeniu, co powodowało przesycenie dźwiękiem. Chcieliśmy dokonać modernizacji i okazało się, że AKG K371 izolują naprawdę dobrze, a jednocześnie pozwalają poczuć żywość pomieszczenia.

Oliver Roman - Inżynier dźwięku w Studio 606

 

[img:2]
 
więcej: www.akg.com
Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Nowa konsoleta cyfrowa od Tascam: Sonicview 24
Więcej wiadomości