Apple aktualizuje aplikacje Logic Pro, MainStage i GarageBand

Apple aktualizuje aplikacje Logic Pro, MainStage i GarageBand

30 marca 2022, 10:30
Producent: Apple

Amerykański gigant Apple dba o swoich klientów nie tylko konstruując coraz to bardziej „wypasione” modele iPhone’a, ale i udoskonalając swoje oprogramowanie muzyczne. W ostatnich dniach pojawiły się uaktualnienia trzech aplikacji – Logic Pro 10.7.3, MainStage 3.6 oraz GarageBand 10.4.6.

 

Logic Pro 10.7.3

W przypadku pierwszej aplikacji zaimplementowano obsługę przestrzennego odsłuchu z dynamicznym śledzeniem położenia głowy dla słuchawek AirPod Max, Pro i AirPod 3 generacji, a także Beats Fit Pro. Funkcja ta wymaga użycia komputera z układem Apple Silicon i systemem macOS Monterey w wersji 12.3 lub nowszej. Odsłuch taki jest możliwy dzięki funkcji Apple Binaural Renderer, która zapewnia dokładniejsze odwzorowanie przestrzeni dźwiękowej w Apple Music. Ponadto zoptymalizowano wydajność aplikacji pod kątem pracy na komputerach Mac Studio M1 Max i M1 Ultra oraz poprawiono błędy i ogólną stabilność działania.

 

[img:3]

 

MainStage 3.6

Program MainStage w wersji 3.6 został przeprojektowany, a ponadto wzbogacił się o pokaźną kolekcję brzmień – jest to 120 nowych barw, 50 zestawów i 2.800 pętli. Podobnie jak w przypadku Logica, zoptymalizowano działanie programu dla komputerów M1 Max i Ultra, poprawiając przy okazji szereg błędów i stabilność pracy. Pośród pozostałych nowości wskazać można pojawienie się okna potwierdzenia usuwania brzmień, możliwość zmiany bieżącego tempa o 1 BPM przy użyciu ekranowych przycisków Tempo/Tap Tempo, a także ukrywania numerów i ikon patchów na liście Patch List.

 

[img:1]

 

GarageBand 10.4.6

I wreszcie GarageBand. Tu zmiany nie są tak szerokie i obejmują jedynie możliwość przypisania funkcjom Go to Left Locator oraz Go to Right Locator skrótów klawiszowych. Nie omieszkano też wyeliminować błędów, zwiększając tym samym stabilność działania programu.

 

[img:2]

 
więcej: www.apple.com
DAW Oprogramowanie i DAW

Studio

HiQnet Audio Architect 2.50.0 - Nowa wersja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości