PreSonus Revelator - mikrofon USB i interfejs audio. Zestaw idealny do podcastu

PreSonus Revelator - mikrofon USB i interfejs audio. Zestaw idealny do podcastu

6 kwietnia 2022, 08:00
Producent: PreSonus

Firma PreSonus Audio Electronics rozwija swoją linię produktów Revelator, wzbogacając ją o dwa nowe urządzenia – mikrofon Revelator Dynamic USB oraz interfejs audio Revelator io44. Zestaw zdaje się być idealnym rozwiązaniem dla wokalistów, ale także dla podcasterów. Dzięki świetnemu brzmieniu i łatwej konfiguracji można tworzyć produkcje audio na na prawdę wysokim poziomie. 

 

Mikrofon Revelator Dynamic USB

Podobnie jak starszy brat, czyli mikrofon pojemnościowy Revelator USB z dużą membraną, Revelator Dynamic oferuje gotowe, łatwe w użyciu presety, dzięki którym użytkownik może szybko ustawić brzmienie i dostosować je do potrzeb nagrania studyjnego, transmisji na żywo czy podcastu.

 

[img:7]

 

Revelator Dynamic oparty jest na takiej samej, dedykowanej kapsule dynamicznej o nerkowej charakterystyce kierunkowej, jaką zastosowano w lubianym przez wielu użytkowników mikrofonie nadawczym PreSonus PD-70. Mikrofon przetwarza pełne pasmo akustyczne – od 20 Hz do 20 kHz. Wbudowane gniazdo słuchawkowe pozwala na bezpośredni odsłuch rejestrowanego sygnału z jednoczesnym odsłuchem materiału odtwarzanego z komputera.

 

[img:6]

 

Jak twierdzi producent, podobnie do PD-70, Revelator Dynamic został zaprojektowany w taki sposób, aby krystalicznie czysto i wyraźnie przetwarzać ludzki głos, eliminując odgłosy oddechu i niepożądany pogłos, a nawet zakłócenia z otoczenia. Dzięki temu z mikrofonu Revelator Dynamic można korzystać w praktycznie dowolnym miejscu, za każdym razem uzyskując idealne ujęcie wokalu.

 

[img:4]

 

Interfejs audio Revelator io44

Z kolei interfejs Revelator io44 to bardzo kompaktowa konstrukcja, dosłownie mieszcząca się na dłoni – wymiary obudowy to 58,4 x 77 x 135,9 mm. Urządzenie zasilane jest za pośrednictwem gniazda USB-C i może służyć jako centralny punkt mobilnego studia nagraniowego, a także rdzeń platformy transmisji strumieniowej.

 

[img:5]

 

Revelator io44 wyposażono w mikrofonowo-instrumentalne wejście combo, a czyste brzmienie zapewnia mu doskonale znany przedwzmacniacz mikrofonowy PreSonus XMAX-L. Zakres wzmocnienia sięga 60 dB, zaś maksymalny poziom sygnału wejściowego to +10 dBu. Do gniazda można podać zasilanie fantomowe +48 V. Stereofoniczne wejście mini-jack pozwala na wprowadzenie sygnałów o poziomie liniowym, pochodzących np. z miksera DJ czy urządzenia mobilnego. W tym przypadku zakres wzmocnienia to 40 dB.

Umieszczone z przodu wyjście Headphone stereo pozwala podłączyć zarówno standardowe słuchawki, jak i zestaw słuchawkowy dla graczy TRRS (wejście mikrofonowe, wyjście stereo). Symetryczne wyjścia główne stereo ¼ cala można natomiast wykorzystać do podłączenia profesjonalnych monitorów studyjnych.

 

[img:2]

 
Mikrofony Dynamiczne USB Interfejsy audio

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości